ادامه خیزش انقلابی در شهرهای ایران؛ پیوستن گسترده بخش صنعت به اعتصابات

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی و اعتراضات در شهرهای مختلف در حالی ادامه یافت که علاوه بر اعتصابات بازار و دانشگاه‌ها، کارگران بخش صنعت نیز به صورت گسترده‌ای به اعتصابات سراسری پیوستند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد کارگران کارخانه ذوب‌آهن اصفهان روز شنبه پنجم آذرماه ادامه یافت و کارگران این مجتمع همزمان با مراکز صنعتی دیگر دست از کار کشیدند.

از ورداورد تهران نیز ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که روز شنبه کارگران کارخانه سیف‌خودرو با دست کشیدن از کار اعتصاب کردند.

از استان قزوین نیز، ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهند که روز شنبه کارکنان شرکت سرماآفرین شهر صنعتی البرز اعتصاب کرده و شعار دادند: «کارگر داد بزن، حقتو فریاد بزن»

دیگر ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال همچنین کارگران کارخانه لوازم خانگی پارس در شهرک صنعتی البرز، روز شنبه پنجم آذرماه اعتصاب کرده و شعار می‌دهند: «کارگر داد بزن، حقت رو فریاد بزن»

در همین حال، ویدیوی ارسال‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد روز شنبه ۵ آذر، کسبه و بازاریان در منطقه بازار مشترک زاهدان و نیز در برخی بازارچه‌های دیگر برای حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران اعتصاب کردند.

از سوی دیگر، خیزش انقلابی و تجمعات در شهرهای مختلف کشور ادامه داشت.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که مردم تهران در منطقه‌های تهرانپارس و نارمک شامگاه شنبه برای برگزاری تجمع‌های اعتراضی به خیابان آمدند و شعارهای ضدحکومتی سردادند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، معترضان در تجمع‌های شامگاه شنبه در منطقه ستارخان تهران آتش روشن کردند و شعارهایی از جمله «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سردادند.

ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که شهروندان در شهرک چیتگر تهران شامگاه شنبه در این شهرک تجمع اعتراضی برگزار کردند و شعارهای ضدحکومتی سردادند.

البرز: کرج، گلشهر

ویدیوهای ارسال‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه روز شنبه پنجم آذر، نیروهای سرکوبگر به شهرک بنفشه کرج حمله کرده و علاوه بر منفجر کردن نارنجک صوتی، به سمت خانه مردم لیزر می‌انداختند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که گروهی از شهروندان در گلهشر کرج شامگاه شنبه برای برگزاری تجمع اعتراضی به خیابان آمدند و شعارهایی از جمله «زاهدان کردستان، چشم و چراغ ایران» سردادند.

اصفهان

ویدیوهای ارسالی نشان می‌دهد که معترضان شامگاه شنبه در اصفهان به خیابان آمدند و شعارهایی از جمله «آزادی آزادی» و «هیز تویی، هرزه تویی، زن آزاده منم» سردادند.

گیلان: فومن

ویدیوی ارسال‌شده از مراسم سوم مهران توانا به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد روز پنجم آذر، شرکت‌کنندگان در مراسم او در فومن شعارهایی همچون «زن زندگی آزادی»، «این گل پرپر ماست، هدیه به میهن ماست» و نیز «فقر، فساد، گرونی؛ می‌ریم تا سرنگونی» را سر دادند.

توانا جوان ۲۹ ساله‌ای بود که در اعتراضات شرکت کرده و هدف گلوله مستقیم نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی قرار گرفته بود. او سه روز بعد از کما، در بیمارستان جان باخت.

خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید