نظرسنجی وزارت خارجه اسرائیل از ایرانیان: اکثر مردم از قطع روابط ایران و اسرائیل متاسف‌اند

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۵

اسرائیل از طریق یک موسسه بین‌المللی، از ایرانیان نظرسنجی تلفنی کرده است. نشریه یدیعوت اخرونوت خبر داد که وزارت امور خارجه اسرائیل از طریق موسسه تحقیقات بین‌المللی ایپسوس، یک نظرسنجی تلفنی از ایرانیان انجام داده است.

بر اساس نتایح این نظرسنجی، اکثر شرکت‌کنندگان از قطع روابط بین دو کشور متاسف‌ هستند و ۸۶ درصد خواستار توقف کمک جمهوری اسلامی به حزب‌الله لبنان.

بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اسرائیل را مکان خوبی برای زندگی خوانده و ۸۳ درصد می‌توانند حداقل یک چیز را نام ببرند که ایران می‌تواند از اسرائیل بیاموزد.

موسسه تحقیقات بین‌المللی ایپسوس که سومین موسسه بزرگ نظرسنجی جهان محسوب می‌شود در فرانسه مستقر است اما در بسیاری از کشورها شعبه دارد.

این نظرسنجی تلفنی از هزار و سه نفر و به وسیله افرادی که در استانبول زندگی می‌کرده‌اند، انجام شده است.

نزدیک به ۹۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که حزب‌الله و حماس بدون حمایت جمهوری اسلامی به قدرت فعلی خود نمی‌رسیدند.

همچنین حدود ۸۰ درصد معتقدند که ماموریت حزب‌الله و حماس نابودی اسرائیل است و برای فلسطینیان و شیعیان لبنان نگرانی ندارند.

۸۴ درصد هم معتقدند که ایران باید برای تمدید توافق اتمی انعطاف نشان دهد و ۴۶ درصد، اقتصاد قوی را بر توسعه هسته‌ای ترجیح می‌دهند.

همچنین ۴۳ درصد از شرکت کنندگان نیز دین را مهم و تنها ۱۳ درصد آن را بسیار مهم دانسته‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید