سپاه پاسداران از کشته شدن یک افسر هوا-فضای خود در سوریه، «به دست اسرائیل» خبر داد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از کشته شدن سرهنگ داوود جعفری، از نیروهای هوا فضای این نهاد در سوریه، در پی انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در حوالی دمشق خبر داد و اسرائیل را به نقش داشتن در مرگ او متهم کرد.

سپاه پاسداران در اطلاعیه خود اعلام کرد اسرائیل پاسخ این اقدام را دریافت خواهد کرد.

اسرائیل واکنشی به این خبر نشان نداده است.

در ماه‌های اخیر، اسرائیل بارها مواضع نیروهای جمهوری اسلامی و شبه نظامیان وابسته‌اش را در سوریه هدف قرار داده است.

همچنین در بهار امسال تعداد قابل توجهی از افراد مرتبط با پروژه‌های نظامی ایران به اشکال مشکوک جان باختند.

روز ۲۲ خرداد، خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران در دو خبر جداگانه از کشته شدن علی کمانی و محمد عبدوس، دو عضو یگان هوا-فضای سپاه در شهرهای خمین و سمنان خبر دادند.

دلیل مرگ علی کمانی «سانحه رانندگی و حین انجام ماموریت» ذکر و اعلام شد که محمد عبدوس، از کارکنان هوا-فضای سمنان، «در حین انجام ماموریت» فوت شده است.

در همین حال ایران‌اینترنشنال روز ۲۳ خرداد در خبری اختصاصی اعلام کرد عبدوس و کمانی، «افسران مهندس نیروی هوا-فضای سپاه پاسداران» بودند که در زمینه «ساخت و توسعه تسلیحات برای حزب‌الله لبنان» کار می‌کرده‌اند.

همچنین ایوب انتظاری که دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و از متخصصان برنامه موشکی و پهپادی سپاه پاسداران بود، بر اثر «مسمومیت غذایی» جان باخت.

همزمان با او، یک متخصص زمین‌شناسی به نام کامران آقاملایی نیز با «مسمومیت غذایی» جان باخت.

روزنامه نیویورک‌تایمز روز دوشنبه ۲۳ خرداد در گزارشی اختصاصی به نقل از یک مقام دولتی و دو منبع نزدیک به دولت ایران نوشت مقام‌های جمهوری اسلامی مسوولیت مرگ این دو نفر را متوجه اسرائیل می‌دانند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید