سنگین‌ترین شکست تیم ایران در تاریخ حضور در جام‌های جهانی و خوشحالی مردم

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۳۰

تیم فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل تیم انگلستان با نتیجه شش بر دو شکست خورد و به این ترتیب سنگین‌ترین شکست ایران در تاریخ حضور در جام‌های جهانی تاکنون رقم خورد.

در شروع این بازی هیچ یک از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران سرود جمهوری اسلامی را نخواندند و صدا و سیما این بخش را سانسور کرد و تصاویر دیگری نشان داد.

در همین حال برخی تماشاگران ایرانی در ورزشگاه در قطر و در حین پخش سرود جمهوری اسلامی، هو کشیدند و پرچم شیر و خورشید را نشان دادند.

همچنین برخی تماشاگران ایرانی در ورزشگاه در قطر شعارهای «بی‌شرف، بی‌شرف» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند و نام علی کریمی را فریاد زدند.

برخی تماشاگران ایرانی پلاکاردهایی با شعار «زن، زندگی، آزادی» در دست داشتند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، همچنین مردم در ایران پس از گل‌های انگلیس خوشحالی کرده و شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

این ویدیوها نشان می‌دهند ایرانیان ساکن امارات متحده عربی پس از شکست ایران مقابل انگلستان در نیمه نخست، به پایکوبی با پرچم شیر و خورشید پرداختند.

در محوطه بیرون ورزشگاه الخلیفه در شهر دوحه و محل برگزاری بازی ایران و انگلستان، آهنگ «برای» توسط دی‌جی برای هواداران پخش می‌شد.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی نیز این تیم را تیم ملی جمهوری اسلامی خوانده‌اند.

بعد از بازی نیز مردم در محلات مختلف تهران از جمله نیاوران، شهرزیبا، سعادت‌آباد و اکباتان، شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

در همین حال گزارشگر ورزشی شبکه یک تلویزیون آلمان هنگام گزارش بازی ایران و انگلستان به اعتراضات ایران اشاره کرد و گفت چندین هزار نفر در این اعتراضات بازداشت شده و صدها نفر هم کشته شده‌اند.

بر خلاف جام‌های جهانی‌ گذشته، دیگر هیچ گزارشگری از تلویزیون جمهوری اسلامی در قطر حضور ندارد و گزارش سه بازی ایران به احمدی، خیابانی و یوسفی در داخل کشور سپرده شده است.


جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید