تحصن و تجمع‌های روز یک‌شنبه دانشجویان در تداوم خیزش انقلابی

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۲

شماری از دانشجویان دانشگاه‌های کشور با برگزاری تجمع‌هایی در صحن دانشگاه با تاکید بر تداوم خیزش انقلابی مردم خواهان پایان سرکوب در جامعه و دانشگاه، رفع تعلیق دانشجویان و آزادی دانشجویان بازداشتی شدند.

دانشجویان دانشگاه‌هایی چون علامه، تهران، بهشتی، هنر و معماری پارس، سوره و... روز یکشنبه در اعتراض به بازداشت و تعلیق دانشجویان و در حمایت از اعتراضات مردمی تجمع اعتراضی شکل دادند.

دانشجویان دانشگاه هنر و معماری پارس با شعار «نگین آخر کاره، آبان ادامه داره» و «اینا دیگه دارن میرن، وقتشه برگردی وطن» تجمع کردند.

در دانشگاه سوره تهران دانشجویان تجمع کرده و شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند.

این دانشجویان همچنین با نوشتن نام قربانیان جمهوری اسلامی روی دیوار، سرود همخوانی کردند.

دانشجویان دانشگاه علامه تجمع کرده و سرودهایی اعتراضی را همخوانی کردند.

در دانشگاه تهران دانشجویان دانشکده ریاضی، آمار و کامپیوتر در اعتراض به تعلیق و ممنوع‌الورودی دانشجویان و جو امنیتی حاکم بر دانشگاه تحصن کردند.

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه نیز با شعار «یه دانشجو کم بشه، اینجا قیامت می‌شه» و «تا حقمو نگیرم، سر کلاس نمی‌رم» تجمع کردند.

در دانشکده فنی این دانشگاه نیز دانشجویان در اعتراض به ادامه بازداشت بهرام بوشهری‌زاده، دانشجوی مهندسی شیمی، تحصن کردند.

در دانشکده ادبیات دانشگاه بهشتی دانشجویان شعار «کشته شده خدانور، به دست چندتا مزدور» سر دادند.

دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر این دانشگاه هم در اعتراض به بازداشت و تعلیق دانشجویان این دانشگاه تجمع کردند.

اعتراضات دانشجویی و تداوم آن، بخشی از خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی است.

در دومین ماه از این خیزش، تجمع‌ها و تحصن‌های دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف همچنان ادامه دارد و آنان توانسته‌اند بار دیگر محدودیت تفکیک جنسیتی را در برخی سلف‌ها بشکنند.

روز شنبه ۲۱ آبان نیز با تجمع، تحصن و اعتراض‌های دانشجویی در شهرهای مختلف آغاز شد و شماری از دانشجویان دانشگاه‌های نوشیروانی بابل، خواجه‌نصیر، علامه، تهران، شریف، علم و فرهنگ، بهشتی، خوارزمی کرج، هنر اصفهان، علوم پزشکی هرمزگان، آزاد مشهد و ...، در اعتراض به کشتار مردم معترض از جمله در دانشگاه‌ها و بازداشت و تعلیق دانشجویان، دست به تجمع و تحصن زدند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید