تجمع‌های شامگاه یکشنبه ۱۵ آبان؛ مردم چند منطقه تهران و چند شهر دیگر به خیابان‌ها آمدند

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

در حالی که خیزش انقلابی در برخی شهرهای استان کردستان همچنان ادامه دارد، جمعی از مردمی تهران، اصفهان و کرمانشاه نیز به خیابان‌ها آمدند و از جمله شعارهایی در حمایت از مردم کردستان و سیستان و بلوچستان که در روزهای اخیر هدف سرکوب مرگبار نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند، سر دادند.

بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، صدای شعارهای ضدحکومتی در شامگاه یکشنبه پانزدهم آبان در محله‌های تهران از جمله گیشا، باغ فیض و نیاوران به گوش می‌رسید.

مردم معترض در نازی‌آباد با شعارهایی از جمله «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه» و «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» تجمع کردند.

همچنین مردم معترض با شعار مرگ بر دیکتاتور در ستارخان تجمع کردند و خودروها بوق ممتد اعتراضی زدند.

یک ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال تجمع شبانه معترضان در منطقه ستارخان تهران را نشان می‌دهد که همراه با سردادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» از سوی معترضان است.

مردم در منطقه هفت‌حوض تهران، در شرق پایتخت، نیز تجمع کرده و شعار‌ «‌کردستان، زاهدان چشم و چراغ ایران» سر دادند.

«امسال سال خونه، سید‌علی سرنگونه» از دیگر شعارهای دیگر مردم معترض در هفت‌حوض تهران بود.

باز هم در شرق تهران، مردم در تجمع شبانه در تهرانپارس شعار‌های «‌مرگ بر دیکتاتور» و «‌مرگ بر خامنه‌ای» سردادند.

گروهی از ساکنان شهرک آتی‌ساز تهران با تجمع در محوطه این شهرک شعارهایی از جمله «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» و «بسیجی جیره‌خور، آخرشه خوب بخور» سر دادند.

صادقیه تهران نیز شامگاه یکشنبه شاهد خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی بود و مردم با تجمع شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر‌‌دادند.

هم‌زمان، علی داداش تبار، فرمانده انتظامی آمل، از بازداشت ۲۸ تن از معترضانی که به گفته او «موجب رعب و وحشت در خیابان طبرسی شده بودند» خبر داد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قرار است مراسم سوم عرفان زمانی، معترضی که به دست ماموران حکومتی کشته شده، روز ۱۶ آبان در سیاهکل برگزار می‌شود

در دیگر شهرهای ایران نیز، معترضان در تجمع شبانه در کرمانشاه شعار «‌امسال سال خونه سید‌علی سرنگونه» سردادند.

ویدیو‌های رسیده به ایران اینترنشنال حاکی است در پی تجمع مردم در چهارباغ اصفهان ماموران به سمت آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

تداوم اعتراضات مریوان و تجمع‌ها در سنندج

این در حالی است که با گذشت پاسی از شب، درگیری ماموران امنیتی با مردم در محله‌های مریوان همچنان ادامه دارد و صدای شلیک گلوله به گوش می‌رسد.

این در حالی است که پس از گزارش‌ها درباره کشته شدن نسرین (ئه سرین) قادری در تهران بر اثر ضربات باتوم و خاکسپاری او در مریوان، زادگاهش، مردم این شهر روز یکشنبه اعتصاب و تجمع کردند و تعدادی از خیابان‌ها را بستند.

گزارش‌ها حاکی است که ماموران امنیتی عصر یکشنبه به سمت پنجره خانه‌های مردم در مریوان تیراندازی کردند.

«مجتبی بمیری، رهبری را نبینی» از شعارهای مردم در مریوان بود.

همزمان مردم در سنندج تجمع کرده و آتش روشن کردند و در سقز، دیگر شهر کردستان و زادگاه مهسا امینی، نیروهای امنیتی در ورودی شهر مستقر شده و خودروهای مردم را بازرسی کردند.

همچنین روز یکشنبه، اعتصاب‌ها و تجمع‌های دانشجویی و دانش‌آموزی نیز ادامه داشت و در تازه‌ترین مورد، دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه تجمع کردند و شعارهای «بسیجی حیا کن، دانشگاه رو رها کن» و «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» سر دادند.

دانش‌آموزان مدارس زاهدان پس از تعطیل شدن مدارس شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

در خارج از ایران نیز، خیزش انقلابی ایرانیان ساکن خارج کشور متوقف نشده و ایرانیان در مونترال کانادا روز یکشنبه در حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران تجمع کرده و شعار «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» سر دادند.

تیتر اول
جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید