دومین روز تحصن کنشگران در حمایت از خیزش مردم ایران، در برابر کنگره آمریکا برگزار شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۲

گروهی از کنشگران ایرانی در همبستگی با خیزش سراسری ایران و با هدف اطلاع‌رسانی درباره مطالبات معترضان، به دومین روز تحصن خود در مقابل کنگره آمریکا ادامه دادند.

کنشگران در این تحصن شبانه‌روزی که قرار است ۱۲ روز ادامه داشته باشد، خواستار جلب توجه نمایندگان کنگره به خیزش سراسری ایرانیان و اقدام‌های عملی ایالات متحده برای مقابله با سرکوب‌گری جمهوری اسلامی هستند.

این کنشگران به ایران اینترنشنال گفتند که از مقامات آمریکا می‌خواهند جمهوری اسلامی را به رسمیت نشناسند و با مقامات جمهوری اسلامی هیچ مذاکره‌ای نداشته باشند.

تحصن‌کنندگان عکس‌های کشته‌شدگان اعتراضان ایران و زندانیان سیاسی را در مقابل کنگره به نمایش گذاشته‌اند.

نیما نیا، کنشگر کوییر، که در تحصن ایرانیان مقابل کنگره حضور دارد و هر روز در این تحصن پرفورمنس اعتراضی برگزار می‌کند، به ایران اینترنشنال گفت: در این تحصن می‌خواهیم به مردم و مقامات آمریکا اطلاع بدهیم که اکنون در ایران چه می‌گذرد.

این کنشگر کوییر خاطرنشان کرد این تحصن توجه بسیاری از شهروندان آمریکایی را جلب کرده و تعداد زیادی برای کسب اطلاعات درباره تحولات ایران با کنشگران در مقابل کنگره گفت‌وگو می‌کنند.

همزمان با برگزاری این تحصن در مقابل کنگره، مایکل مکال، عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، در نامه‌ به جو بایدن از دولت او به دلیل انجام ندادن اقدام کافی برای مقابله با انتقال پهپادهای ایران به روسیه، اتیوپی و سوریه و دیگر فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی انتقاد کرد و خواستار تشدید فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک بر تهران شد.

از آغاز خیزش سراسری ایران، واشیگتن یکی از کانون‌های اصلی تظاهرات و تجمعات کنشگران و ایرانیان در همبستگی با معترضان بوده است.

در دومین ماه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، اعتراضات در شهرهای مختلف ایران همچنان ادامه یافته و فعالان برای روزهای آینده و گسترش نافرمانی‌های مدنی همچنان فراخوان می‌دهند.

جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید