درخواست برای برکناری رستم قاسمی پس از انتشار عکس‌های بدون حجاب همسرش در کنار او در مالزی

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

پس از انتشار عکس‌های رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی با همسرش در مالزی، بدون پوشش مورد تایید جمهوری اسلامی، روزنامه فرهیختگان خواستار برکناری او به دلیل عدم اجرای وعده‌هایش شد و یک نماینده مجلس نیز از ابراهیم رئیسی خواست هر چه زودتر وضعیت بیماری او را بررسی و اظهار نظر کند.

روزنامه فرهیختگان در یادداشتی خواستار اصلاحات در دولت و برکناری تعدادی از وزیران شد و گفت: «استیضاح یا اصلاح‌ عملکرد وزیر راه‌ و شهرسازی روزنه امیدی برای مردم خواهد بود.»

این روزنامه در گزارش خود به اجرا نشدن وعده دولت ابراهیم رئیسی و رستم قاسمی برای ساخت یک میلیون خانه در سال اول دولت اشاره کرد.

اقبال شاکری، نماینده تهران در مجلس نیز خواستار این شد که وضعیت جسمی رستم قاسمی برای ادامه وزارت از سوی ابراهیم رئیسی و معاون اول او بررسی شود.

او گفت: «بهتر است آقای رئیسی و آقای مخبر هرچه زودتر در این زمینه گفت‌وگو کنند و تصمیم بگیرند؛ حال هر تصمیمی که بگیرند. شاید تصمیم این باشد که نه چیزی نیست و کارها دارد خوب پیش می‌رود اما یک تصمیمی بگیرند و اعلام کنند.»

پیش از این گزارش‌هایی درباره ابتلای رستم قاسمی به سرطان و درمان او منتشر شده بود.

شاکری همچنین گفت سوال‌های متعددی درباره عملکرد وزیر راه و شهرسازی از سوی نمایندگان ثبت شده است و روند سوال‌ها در حال افزایش است.

در روزهای اخیر تصویری از وزیر راه وشهرسازی در کنار زنی بدون پوشش مورد تایید جمهوری اسلامی در مالزی منتشر شد و علی جعفری، رئیس دفتر رستم قاسمی اصالت این عکس‌ها را تایید کرد. او گفت که این عکس‌ها مربوط به زن رستم قاسمی بوده است.

انتشار این تصاویر بازتاب گسترده‌ای در فضای عمومی داشت و برخی، پوشش این زن را با پوشش مهسا امینی در زمان بازداشت مقایسه کردند.

علی کریمی، ستاره سابق فوتبال ایران هم با انتشار این تصاویر در یک استوری اینستاگرامی نوشت: «سرباز، برای امثال اینها هموطن را نزن، نکش.»

بعد از انتشار این عکس اما قاسمی روز سه‌شنبه در نشست رئیسی با نخست‌وزیر ارمنستان حضور یافت و روزنامه همشهری نوشت که این حضور «برای منتقدان وزیر پیام متفاوتی خواهد داشت».

در شهریور ماه نیز بازداشت محمدقاسم مکارم شیرازی، ‌ بازرس ویژه وزارت‌ راه و شهرسازی و مشاور عالی رستم قاسمی به اتهام دریافت رشوه خبرساز شد.

اردشیر مطهری، ‌نماینده گرمسار و آرادان در مجلس گفت ماموران وزارت اطلاعات قاسم مکارم شیرازی را دقیقا سر قراری که برای دریافت رشوه به صورت یورو ترتیب داده بود، دستگیر کردند.

او همچنین با انتقاد از سکوت قاسمی درباره بازداشت مشاورش در توییتی نوشت: «رستم قاسمی از زمان بازداشت مشاور و بازرس ویژه‌اش، به جای این‌که پاسخگوی ابهامات باشد، روی تخت افتاده است.»

پس از بازداشت مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی ایران، ‌خبرهایی درباره نسبت فامیلی او با ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه ساکن قم مطرح شد.

پس از آن، دفتر مکارم شیرازی روز یک‌شنبه ۱۳ شهریور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شخص نام‌برده از فرزندان یا نوادگان مکارم شیرازی نیست بلکه «از منسوبین برادر» اوست.

جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید