اختصاصی ایران‌اینترنشنال؛ وضعیت وخیم سلامت یک دانش‌آموز دیگر مدرسه دخترانه در اردبیل

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۷

گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی از وضعیت وخیم یکی دیگر از دانش‌آموزان مدرسه دخترانه «شاهد» اردبیل است. این دانش‌آموز هم به دست ماموران امنیتی ضرب و جرح شده است.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، این دختر دانش‌آموز آسیب مغزی دیده است.

برخی منابع محلی هم گزارش‌هایی از جان‌باختن او منتشر کرده‌اند.

از سوی دیگر اما اطلاعات دریافت شده نشان می‌دهند برای هیچ‌کدام از دانش‌آموزان آسیب‌دیده و بستری شده در جریان حمله لباس‌شخصی‌ها، پرونده پزشکی تشکیل نشده.

پیش از این نیز یک «منبع آگاه» در مصاحبه با روزنامه هم‌میهن گفته بود: «هفت نفر را با آمبولانس به بیمارستان فاطمی می‌برند. بیمارستان هیچ‌کدام از این هفت نفر را پذیرش نکرده و اسمشان در فرم‌های بیمارستان ثبت نشده است.»

بر اساس روایت اولیای یکی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شاهد اردبیل که برای ایران‌اینترنشنال ارسال شده، دانش‌آموزان این مدرسه روز چهارشنبه ۲۰ مهر بر خلاف میل خود برای شرکت در یک راهپیمایی حکومتی برده شدند اما معلمان و دانش‌آموزان، شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

ماموران امنیتی در آن مراسم به دانش‌آموزان حمله کردند و پس از بازگردانده شدن دانش‌آموزان به مدرسه نیز ماموران به مدرسه رفته و دانش‌آموزان را ضرب و جرح کردند.

کانال تلگرام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران روز ۲۵ مهر با انتشار گزارش تکمیلی خود در ارتباط با مرگ اسرا پناهی،‌ یکی از این دانش‌آموزان، نوشت که برای این شورا پس از راستی‌آزمایی «مسجل شده» این دانش‌آموز اردبیلی در همان روز حمله نیروهای لباس شخصی به دبیرستان شاهد، جان باخته است.

پس از انتشار خبرها درباره جان باختن اسرا پناهی، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های وابسته به حکومت به نقل از فردی که گفته شد «عموی اسرا پناهی» است، اعلام کردند او «ناراحتی قلبی مادرزادی» داشته و به این دلیل «در بیمارستان فوت کرده» است.

با این حال کاظم موسوی، نماینده اردبیل در مجلس، گفت که او قرص برنج خورده و خودکشی کرده است.

موسوی روز سه‌شنبه نیز در گفت‌وگو با دیده‌بان ایران با دروغ خواندن گزارش‌ها درباره کشته شدن اسرا پناهی به دست نیروهای امنیتی گفت: «او با خوردن قرص خودکشی کرده است. اصلا به جهنم که قرص خورده و مرده است.»

جان باختن اسرا پناهی موجب شکل گرفتن موجی از اعتراضات مردمی و دانشجویی در شهر اردبیل شده که همچنان ادامه دارد.

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران که زادگاهش اردبیل است هم به این ماجرا واکنش نشان داد و کشته‌شدن این دانش‌آموزان را «نتیجه سکوت کردن» خواند. او در ادامه مرگ اسرا پناهی را به دلیل بیماری مادرزادی، نارسایی قلبی یا خودکشی رد کرد و خطاب به نماینده اردبیل که او را دروغ‌گویی به متهم کرده بود، گفت: «تاریخ روشن خواهد کرد چه کسانی دروغگو هستند.»

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید