کشته شدن سه بسیجی دیگر در اعتراضات؛ ۸۵۰ نفرشان مجروح شدند

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۳

حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه تهران بزرگ، اعلام کرد که سه بسیجی دیگر در جریان اعتراضات کشته و ۸۵۰ نفر از ایشان مجروح شده‌اند. او همچنین گفت که «نیروهای بسیج در میدان الغدیر ۴۵ دقیقه با معترضان می جنگیدند» و تنها در یک شب، ۱۸۵ نیروی بسیج مجروح شدند.

سایت‌های وابسته به حکومت روز دوم مهر نیز از کشته شدن شش بسیجی در اعتراضات خبر داده بودند.

همچنین رسانه‌های حکومتی اعلام کرده بودند یک بسیجی به نام سلمان امیر‌احمدی در جریان اعتراض‌های ۱۷ مهر در منطقه ۱۷ تهران کشته شده است.

پس از آن اعلام شد که صورت این بسیجی پر از ساچمه بوده است.

در همین حال کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار مصاحبه دیگر بسیجیان که اعلام کرده بودند به صورت یک بسیجی ۱۰۰ ساچمه خورده بود، نوشتند که او احتمالا به صورت اشتباهی از سوی دیگر نیروهای سرکوب هدف قرار گرفته است.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز ۱۸ مهر گفته بود: «چرا در خیابان به بسیجی‌ها حمله می‌کنید و آن‌ها را شهید می‌کنید؟»

در روزهای گذشته صحنه‌های شلیک مستقیم به معترضان و بازداشت آنان با ضرب و جرج شدید و همچنین انتشار ویدیوها درباره تعرض نیروهای امنیتی به زنان معترض باعث خشم گسترده مردم شده است.

از سوی دیگر سازمان حقوق بشر ایران اعلام کرده است تعداد کشته‌شدگان اعتراضات سراسری در ایران به دست‌کم ۲۰۱ نفر افزایش یافته است.

در همین حال سازمان عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود درباره تلاش جمهوری اسلامی برای سرکوب اعتراضات سراسری در ایران، نام ۲۳ کودک کشته شده را منتشر و اعلام کرد که «بهای معافیت سیستماتیک» مقام‌های جمهوری اسلامی از مجازات، «با جان انسان‌ها از جمله کودکان» پرداخت می‌شود.

جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید