اجزای پیکر امین بذرگر، کشتی‌گیر و دوست نوید افکاری، در کوهی واقع در شیراز پیدا شد

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۲۲

اجزای پیکر امین بذرگر، کُشتی‌گیر و دوست نوید افکاری که در تیر ماه سال ۱۴۰۰ به وسیله نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، پس از ۱۶ماه بی‌خبری پیدا شد.

اکانت توییتری ۱۵۰۰ تصویر خبر داد که به تازگی چند تکه استخوان در یک کوه واقع در شیراز پیدا شده که بر اساس نتایج آزمایش‌ها، مربوط به امین بذرگر هستند.

بر اساس اعلام این حساب توییتری، مراسم خاکسپاری بذرگر روز دوشنبه ۲۵ مهر، در دارالرحمه سعدی شیراز برگزار می‌شود.

بذرگر پیش از بازداشت بارها از سوی نیروهای امنیتی برای حمایت‌هایش از نوید افکاری، تهدید شده و چندین بار به دوستانش گفته بود نیروهای امنیتی تعقیبش می‌کنند.

او در نهایت تیر ماه سال گذشته ناگهان ناپدید شد و به گفته سعید افکاری، برادر نوید افکاری، مدتی در پلاک ۱۰۰اطلاعات شیراز بازداشت بود تا این که «در نهایت او را کشتند».

سعید افکاری همچنین در حساب توییتر خود در واکنش به قتل‏ بذرگر نوشت: «امین بذرگر گفت سکوت ما خیانت است. ‏بارها تهدیدش کردند ولی سکوت نکرد. ‏به خاطر امین ادامه می‌دهیم چون سکوت ما خیانت است.»

امین بذرگر، متولد سال ۱۳۷۴، کشتی‌گیر و برنده مدال برنز مسابقات بین‌المللی بود و برای امرار معاش در یک نجاری کارگری می‌کرد.

خبر گم شدن این کشتی‌گیر را برادرش در اوایل تیر ۱۴۰۰به دوستان او داد و گفت که برادرش ۱۰روز است غیب شده؛ بدون این که بخواهد با صاحبکارش تسویه کند یا دستمزدش را بگیرد.

او پیش از ناپدید شدنش گفته بود که نیروهای امنیتی مجبورش کرده‌اند پست‌های مرتبط با نوید افکاری را از صفحه‌ اینستاگرامش پاک کند؛ از جمله ویدیویی که از مزار نوید در روزهای پس از اعدام او گرفته و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود.

سعید افکاری هم اوایل شهریور سال گذشته و مدتی پس از غیبت امین بذرگر، از فشار نیروهای امنیتی به اطرافیان نوید خبر داده بود.

تا پیش از امروز، خانواده و نزدیکان امین بذرگر نتوانسته بودند هیچ نشانی از او پیدا کنند.

خبر ورزشی
۲۴ با فرداد فرحزاد
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید