کره شمالی دو موشک کروز دوربرد پرتاب کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۱

بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون، رهبر این کشور، بر پرتاب دو موشک کروز دوربرد نظارت کرد. کیم جونگ اون پرتاب این موشک‌ها را «هشدار واضح دیگری به دشمنان» خواند.

کره شمالی مدعی شد «در اعتراض به رزمایش‌های دریایی مشترک اخیر به وسیله نیروهای کره جنوبی و آمریکا»، تمرین‌های موشکی برگزار کرد.

موشک‌های کروز کره شمالی اما معمولا حساسیت کمتری نسبت به موشک‌های بالستیک ایجاد می‌کنند زیرا صراحتا بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل ممنوع نشده‌اند.

در همین حال دفتر رییس‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرد موشک‌های کروز کره شمالی تهدیدی ایجاد نمی‌کنند زیرا «آن‌قدر آهسته هستند که رهگیری شوند.»

او تاکید کرد که سئول آماده است تا به صورت قاطع به تحریکات پیونگ‌یانگ پاسخ جدی دهد.

کره شمالی در ماه‌های اخیر چند موشک بالستیک و موشک مافوق صوت آزمایش کرده که طبق ادعای پیونگ‌یانگ، برخی از آن‌ها امکان حمل تسلیحات هسته‌ای دارند.

از جمله در خرداد ماه و تنها چند ساعت پس از خروج جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا از منطقه شرق آسیا، کره شمالی چند موشک بالستیک را آزمایش کرد که احتمالا یکی از آن‌ها «موشک بالستیک قاره‌پیما» بوده است.

پیش از آغاز سفر بایدن به شرق آسیا نیز کره شمالی آزمایش‌های بی‌سابقه موشکی انجام داده بود.

کره شمالی روز سه‌شنبه ۱۲ مهر یک موشک بالستیک را از سواحل شرقی خود شلیک کرد که برای اولین بار در پنج سال گذشته، بر فراز ژاپن پرواز کرد.

شلیک این موشک باعث تعلیق برنامه خطوط قطار در شمال ژاپن شد و مقام‌های این کشور از شهروندان خواستند تا پناه بگیرند.

تازه‌ترین خبرها

پوشش ویژه
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید