درخواست شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان از دانش‌آموزان برای عدم حضور در کلاس درس

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۱

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه‌ای از دانش‌آموزان خواست از حضور در کلاس درس خودداری کنند و همراهی و همبستگی قاطعانه خود را با «موج وسیع اعتراضات و اعتصابات عدالت‌خواهانه و حق طلبانه مردمی» اعلام کرد.

فراخوان این شورا پس از حمله ماموران حکومتی و محاصره دانشجویان دانشگاه شریف، که تا پاسی از یکشنبه شب ادامه یافت، منتشر شد.

بر اساس این بیانیه، «نیروهای سرکوبگر با حضور در دانشگاه شریف و با سلاح به مقابله با نخبه‌ترین فرزندان وطن برخاستند تا به خیال خام خود صدای این جوانان حق‌خواه وطن را خاموش کنند.»

در پی انتشار خبرها درباره وضعیت بحرانی دانشگاه شریف، مردم در رسانه‌های اجتماعی فراخوان‌هایی برای کمک به دانشجویان دادند و متعاقب آن ویدیو‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد مردم در حمایت از دانشجویان به خیابان‌های اطراف آمده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران از نظامیان دعوت کرد «به وظیفه اصلی خود که همانا حفظ جان و امنیت شهروندان است، عمل کنند و در کنار مردم معترض و عدالت‌خواه قرار گیرند» و حساب خود را از سرکوب‌گران و «آمران خشک مغزشان جدا کنند تا در آینده نزدیک، نزد وجدان خود و دادگاه مردمی شرمسار نشوند».

این شورا از دانش‌آموزان خواست تا در آستانه روز جهانی معلم، چهارشنبه ۵ اکتبر، روز سه‌شنبه را در مدرسه اعتصاب کنند و «همبستگی و همراهی خود را با همه معترضان جان به لب آمده، نسبت به بی عدالتی‌های حاکمیت نشان دهند».

این فراخوان در حالی صادر شد که خیزش سراسری مردم ایران در پی قتل مهسا امینی روز‌به‌روز شدت می‌گیرد و ماموران حکومتی در تلاش برای سرکوب دانشجویان و معترضان در شهرهای کوچک و بزرگ هستند.

جهان‌نما
جام جهانی با مردم
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید