سپاه پاسداران برای چهارمین روز پیاپی به مناطق مرزی اقلیم کردستان حمله کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۵

حمله‌های انتقا‌م‌جویانه جمهوری اسلامی به مناطق مرزی کردنشین به دنبال خیزش مردمی و بالا گرفتن اعتراضات در ایران ادامه دارد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد روز سه‌شنبه پنجم مهر «به مواضع نیروهای پژاک» در منطقه چومان در نوار مرزی عراق و ایران حمله کرده است.

کانال سپاه پاسداران اعلام کرد این حملات از سوی توپخانه نیروی سپاه صورت گرفته است.

حملات توپخانه‌ای سپاه از روز شنبه دوم مهر آغاز شد و با ادامه یافتن این حمله‌ها، بسیاری از روستاییان مناطق مرزی، خانه‌های خود را تخلیه کرده‌اند.

روز دوشنبه سپاه پاسداران اعلام کرده بود برای سومین روز متوالی مناطق کوهستانی اقلیم کردستان عراق را توپ‌باران کرده است.

رسانه‌های اقلیم کردستان نیز تایید کردند صبح دوشنبه مناطق کوهستانی بربزین، سقر و چند منطقه دیگر از سوی توپخانه‌های سپاه پاسداران هدف قرار گرفته است.

این حملات توپخانه‌ای خسارات جانی و مالی نداشته اما بنا بر اعلام رسانه‌های اقلیم کردستان، روستاییان این مناطق از ادامه آن نگران هستند و بسیاری، مناطق زندگی خود را ترک کرده و به جاهای امن پناه برده‌اند.

این حملات پس از آن صورت گرفت که روز شنبه در اربیل و روز یک‌شنبه در سلیمانیه اقلیم کردستان، تجمعاتی در همبستگی با خیزش مردمی ایران و محکومیت قتل مهسا امینی شکل گرفت.

روز گذشته سپاه پاسداران تهدید کرد حملات توپخانه‌ای به مناطق مرزی اقلیم کردستان و پایگاه‌های احزاب کرد ایرانی مخالف جمهوری اسلامی را ادامه می‌دهد.

تداوم حملات سپاه علیه نیروهای کرد مخالف جمهوری اسلامی در حالی است که اعتراضات سراسری در ایران به ویژه در شهرهای کردنشین همچنان ادامه دارد.

پوشش ویژه
بررسی بازارها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید