شبکه‌ حقوق‌بشر کردستان: فرجاد درویشی، معترض ۲۳ ساله اهل ارومیه، کشته شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

شبکه‌ حقوق‌بشر کردستان گزارش داد یک معترض ۲۳ ساله اهل ارومیه به نام ⁧‫فرجاد درویشی‬⁩ در تجمع اعتراضی در شهرک ولیعصر ⁧‫ارومیه‬⁩ هدف تیراندازی نیروهای امنیتی قرار گرفت و کشته شد.

درویشی پس از زخمی شدن به یک مرکز درمانی در ارومیه منتقل شد اما از شدت جراحت جان باخت.

پیش‌تر، یک منبع مطلع به ایران اینترنشنال گفته بود فقط در شهر دیواندره چهار معترض بر اثر اصابت گلوله جنگی ماموران امنیتی کشته شده‌اند.

شبکه حقوق‌بشر کردستان به سه نفر دیگر به نام‌های محسن محمدی، فریدون محمودی، رضا لطفی اشاره کرد، که در اعتراض‌ها به قتل مهسا امینی به دست پلیس امنیت اخلاقی، کشته شده‌اند.

هم‌زمان گزارش‌هایی از اصابت گلوله به سر دختری ۱۰ ساله در شهر بوکان رسیده که به گفته سازمان حقوق‌بشری هه‌نگاو بر اثر تیراندازی ماموران به شدت مجروح شده است.

ویدیویی منتشر شده که نشان می‌دهد یکی از شهروندان این کودک را بر روی دست گرفته است اما هویت این کودک تاکنون تایید نشده است.

در پی خشونت پلیس، ماموران لباس‌شخصی و نیروهای ضدشورش، اعتراض‌ها به کشته شدن مهسا (ژینا) امینی شمار زیادی نیز زخمی بر جای گذاشته است.

اعتراض‌های گسترده در ایران در روز سه‌شنبه ۲۹ شهریور ادامه یافت و فراخوان‌های متعددی نیز از سوی ایرانیان داخل و خارج کشور برای برگزاری تجمع در روز چهار‌شنبه ۳۰ شهریور صادر شده است.

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید