سخنگوی کرملین: برای مذاکرات صلح با اوکراین هیچ چشم‌اندازی وجود ندارد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۱

کاخ کرملین در واکنش به موضع اوکراین در خصوص دستاوردهای چشمگیر این کشور در میدان جنگ در منطقه خارکیف، اعلام کرد که روسیه به تمام اهداف خود در عملیات نظامی علیه اوکراین دست خواهد یافت.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز دوشنبه ۲۱ شهریور در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه به رهبری نظامی خود اعتماد دارد یا خیر، ضمن خودداری از پاسخ مستقیم بیان کرد که «عملیات ویژه» تا رسیدن به اهداف موردنظر ادامه خواهد داشت.

او افزود که پوتین پیوسته با فرماندهان نظامی روسیه در اوکراین در تماس است و به‌طور مرتب در جریان تحولات نظامی قرار می‌گیرد.

این اولین واکنش کاخ کرملین به ضدحمله «برق‌آسای» اوکراین در هفته گذشته بوده است. پیش‌تر مقام‌های اوکراینی اعلام کرده‌ بودند که بیش از سه‌هزار کیلومتر مربع از خاک این کشور را در عرض چند روز بازپس گرفته‌اند.

پسکوف همچنین در واکنش به این پرسش که آیا پوتین در پاسخ به ضدحمله اوکراین، دستور بسیج عمومی را خواهد داد، پاسخ به آن را به وزارت دفاع روسیه واگذار کرد.

ولادیمیر پوتین تاکنون به بسیج ذخایر نیروی نظامی روسیه که حدود دو میلیون سرباز‌ بوده‌ که در پنج سال گذشته خدمت کرده‌اند، متوسل نشده است.

پسکوف همچنین گفت که روسیه هیچ چشم‌اندازی برای مذاکرات صلح با اوکراین یا زمینه‌ای برای چنین مذاکراتی نمی‌بیند.

او در ادامه افزود که هیچ بحثی در مورد غیرنظامی شدن احتمالی نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا که یکی از توصیه‌های کلیدی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازدید از این نیروگاه بوده، وجود نخواهد داشت.

پوشش ویژه
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید