کاهش امکان سوخت‌گیری در برخی استان‌ها به سقف ۳۰ لیتر؛ معاون رئیسی: بنزین گران نمی‌شود

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

در حالی‌ که صولت مرتضوی، معاون اجرایی ابراهیم رئیسی می‌گوید رییس‌جمهوری تحت هیچ شرایطی «اجازه افزایش قیمت بنزین را نمی‌دهد»، نهادهای صنفی خبر داده‌اند در برخی استان‌ها، امکان سوخت‌گیری به سقف ۳۰ لیتر کاهش یافته است.

معاون اجرایی رییس‌جمهوری اما گفته است ابراهیم رئیسی در رابطه با قیمت سایر اقلام هم تاکید دارد تا پایان سال افزایش قیمتی صورت نگیرد.

تاکید رئیسی بر ثابت ماندن قیمت بنزین در حالی است که همایون صالحی، رییس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران، از تغییر الگوی سوخت‌گیری بعد از کاهش سهمیه بنزین با نرخ دوم خبر داده است.

به گفته صالحی، تاکنون مردم بیش از این‌که از کارت شخصی برای دریافت سهمیه آزاد سوخت استفاده کنند از کارت جایگاه‌دار استفاده کرده‌اند و بنابراین «کاهش سهمیه از ۲۵۰ لیتر به ۱۵۰ لیتر تغییری در افزایش یا کاهش مراجعه برای سوخت‌گیری ایجاد نکرده است.»

او همچنین وضعیت قطعات سامانه‌ها را از نظر استهلاک «اسفناک» توصیف کرده و گفته است: «بیش از ۲۵ درصد نازل‌ها به علت اینکه قطعات سامانه هوشمند، کهنه و مستعمل هستند و باید تعمیر شوند، غیرفعال‌اند.»

عواملی که به گفته صالحی، منجر به تراکم در برخی جایگاه‌ها شده است.

رییس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران همچنین میزان مصرف بنزین را طی پنج ماهه ابتدایی سال جاری روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر خوانده است. رقمی که به گفته او این روز‌ها به خاطر نزدیک شدن به «روز اربعین» و تعطیلات شهریور که همیشه مردم بیشتر به مسافرت می‌روند، بالاتر رفته و به بیش از «۱۱۰ میلیون لیتر» رسیده است.

تاکید معاون اجرایی ابراهیم رئیسی بر ثابت ماندن قیمت بنزین و همچنین سقف ۳۰ لیتری سوخت‌گیری، از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی، «سناریویی تکراری برای گران کردن قیمت بنزین» ارزیابی شده است.

خبر ورزشی
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید