دفتر مکارم شیرازی، مرجع تقلید: بازرس دستگیرشده وزارت راه از منسوبان برادر مکارم شیرازی است

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۳

دفتر ناصر مکارم شیرازی درباره شایعات مربوط به نسبت فامیلی «قاسم مکارم شیرازی» بازرس ویژه وزیر راه که اخیرا بازداشت شده، گفت: «شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان» این مرجع تقلید نیست.

پس از بازداشت قاسم مکارم‌شیرازی،‌ مشاور عالی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران،‌ خبرهایی درباره نسبت فامیلی او با ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید ساکن قم مطرح شد.

دفتر او روز یکشنبه ۱۳ شهریور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که شخص نام‌برده از فرزندان یا نوادگان مکارم شیرازی نیست بلکه «از منسوبین برادر» اوست. این بیانیه اضافه کرده: «وی هیچ گونه ارتباط کاری با این بیت و دفتر نداشته و ندارد و هیچگاه از جانب این مجموعه مورد حمایت یا سفارشی قرار نگرفته است.»

روز ۹ شهریور محمد حسینی، معاون پارلمانی ابراهیم رئیسی بدون این که نامی از کسی ببرد بازداشت یکی از مسئولان وزارت راه و شهرسازی را تایید کرد اما پس از آن، خبر بازداشت قاسم مکارم‌شیرازی که او را نوه ناصر مکارم شیرازی خوانده بودند از سوی برخی نمایندگان مجلس تایید شد.

اردشیر مطهری نماینده گرمسار و آرادان در مجلس گفته بود ماموران وزارت اطلاعات، قاسم مکارم شیرازی را دقیقا سر قراری که برای دریافت رشوه به صورت یورو ترتیب داده بود دستگیر کرده‌اند.

او همچنین با انتقاد از سکوت رستم قاسمی درباره بازداشت مشاورش در توییتی نوشت: «رستم قاسمی از زمان بازداشت مشاور و بازرس ویژه‌اش، به جای اینکه پاسخگوی ابهامات باشد روی تخت افتاده است.»

خبر ورزشی
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید