یک گروه هکری وابسته به ایران عکس‌ها و سوابق پزشکی رییس موساد را منتشر کرد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۳

در آستانه سفر دیوید بارنیا رییس موساد به آمریکا، یک گروه هکرها که گفته می‌شود وابسته به ایران هستند، در کانال تلگرامی خود عکس‌های شخصی و سوابق پزشکی او را منتشر کرد.

این گروه با انتشار عکسی از بارنیا در قسمت تماشاگران در مسابقات قهرمانی جودوی اروپا در تل‌آویو در سال ۲۰۱۶، در زیر آن پرسیده: «خوب ددی! برای انعام بعدی آماده‌ای؟»

این گروه سپس نتایج آزمایش‌های پزشکی رییس موساد، از جمله نتایج تست قلب و عروق و آزمایش‌های شنیداری و دیداری او را منتشر کرد.

این هکرها همچنین سندی دیگر را منتشر کردند که ادعا می‌کنند نتیجه آزمایش خون برنیا است.

انتشار اطلاعات خصوصی رییس موساد در حالی رخ می‌دهد که پیش‌تر در روز شنبه یک گروه هکری حامی اسرائیل اعلام کرد با حمله به وبسایت‌های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران آن‌ها را برای مدتی از دسترس خارج کرده است.

گروهی که اطلاعات رییس موساد را منتشر کرده هفته گذشته نیز تصویری از نوبت دندانپزشکی بارنیا را به اشتراک گذاشته بود.

همین گروه در اوایل سال ۲۰۲۲ نیز تعدادی دیگر از اسناد رییس موساد، از جمله کارت شناسایی او را منتشر کرد. مقام‌های اسرائیلی می‌گویند هکرها از طریق گوشی همسر بارنیا به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده‌اند.

در آستانه سفر رییس موساد به آمریکا برای گفت‌وگو با مقام‌های این کشور درباره تهدیدهای ایران و خطرات یک توافق هسته‌ای با این کشور، یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل، یک‌شنبه اعلام کرد این کشور در حال رهبری یک کارزار فشرده برای جلوگیری از امضای چنین توافقی است.

او افزود: «اسرائیل به فشار بر آمریکا برای نپیوستن دوباره به توافق هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد، اما نه تا حدی که باعث بحران در روابط شود.»

لاپید گفت: «ملاحظاتی که با دولت آمریکا مطرح کردیم در نظر گرفته شده. ما همچنین با شرکای دیگر صحبت کردیم و خواسته‌هایی را مطرح کردیم که آنها باید از ایرانی‌ها بخواهند. ما نمی‌توانیم همه چیز را بگوییم.»

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد رییس سازمان موساد در سفر به واشینگتن با مقام‌های کاخ سفید، سازمان مرکزی اطلاعات، ستاد مشترک ارتش، وزارت دفاع، وزارت خارجه و سازمان‌های دیگر ملاقات‌هایی خواهد داشت.

هفته گذشته، وبسایت اکسیوس اعلام کرده بود که رییس موساد در جلسات محرمانه کمیته‌های اطلاعاتی مجلس نمایندگان و سنا، در مورد موضع اسرائیل درباره توافق هسته‌ای با ایران به قانونگذاران توضیح خواهد داد.

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید