تد کروز: احیای برجام روسیه را قادر می‌کند ایران را به سلاح اتمی برساند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۱

تد کروز، سناتور جمهوری خواه، با هشدار نسبت به اینکه احیای برجام روسیه را قادر خواهد کرد جمهوری اسلامی را به سلاح هسته‌ای برساند، تاکید کرد جمهوری‌خواهان از به نتیجه رسیدن این توافق جلوگیری خواهند کرد.

تد کروز در بیانیه‌ای گفت: «وقتی آیت‌الله‌ها مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا می‌گویند، حرفشان جدی است زیرا معافیت‌هایی که توافق احتمالی ایجاد می‌کند، نهایتا روسیه تحت رهبری پوتین را قادر خواهد کرد جمهوری اسلامی را به سلاح اتمی برساند و آمریکا و متحدانش را به ویرانی بکشد.»

او گفت: «از آنجا که احیای برجام به کشته شدن میلیون‌ها نفر خواهد انجامید، با همکارانم به مبارزه سیستماتیک خود ادامه خواهیم داد تا از توقف آن مطمئن شویم و نهایتا در ژانویه ۲۰۲۵ آن را باطل کنیم.»

این سناتور جمهوری خواه خاطرنشان کرد: «جو بایدن پارسال افغانستان را به طالبان داد و امسال هم می‌خواهد به ایران زرادخانه هسته‌ای بدهد. می‌دانیم با توجه به جزییات توافق احتمالی هسته‌ای بایدن با ایران، پیامدهای آن برای منافع ملی آمریکا و متحدانش و شهروندان ایالات متحده فاجعه‌بار خواهد بود».

کروز افزود: «در حالی که تهدید جمهوری اسلامی علیه شهروندان ایالات متحده در خاک آمریکا ادامه دارد، احیای برجام صدها میلیارد دلار در اختیار رژیم ایران قرار می‌دهد و سپاه پاسداران را که بر اقتصاد ایران سلطه دارد قادر می‌کند تا تروریسم بیشتری به جهان صادر کند.»

همزمان مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، نیز در اظهاراتی مشابه گفت: «اخباری که از مذاکرات وین می‌رسد نگران‌کننده است. تیم بایدن به احیای توافق شکست‌خورده ایران نزدیک‌تر شده است. باورکردنی نیست. اول بایدن طالبان را به قدرت باز می‌گرداند، بعد هم مانند اوباما در حال توانمندسازی رژیم جنایتکار آیت‌الله‌ها است.»

تازه‌ترین خبرها

پوشش ویژه
خبر ورزشی
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید