رسانه‌های اسرائیلی: عملیات اخیر اسرائیل در غزه باعث کشته شدن پنج کودک شده است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که ارتش اسرائیل دریافته در عملیات اخیر در نوار غزه، پنج کودک را در حمله‌های خود کشته است.

روزنامه هاآرتص گزارش کرد که بر اساس بررسی‌های ارتش اسرائیل، پنج کودک و نوجوان فلسطینی که در آخرین ساعت جنگ هفته گذشته بین اسرائیل و جهاد اسلامی کشته شدند، بر اثر شلیک یک موشک اسرائیلی جان باخته‌اند.

پیشتر ارتش اسرائیل بر این باور بود که پرتاب نافرجام یک راکت جهاد اسلامی به درون نوار غزه موجب کشته شدن این پنج کودک شده است.

این حادثه در روز هفتم ماه اوت، آخرین روز درگیری میان اسرائیل و جهاد اسلامی، در اردوگاه آوارگان جبالیا روی داد.

در جریان عملیات اخیر اسرائیل که عملیات «سپیده‌دم» نامگذاری شده بود، ارتش اسرائیل به اهداف جهاد اسلامی فلسطین در غزه حمله کرد و دو نفر از فرماندهان ارشد این گروه شبه‌نظامی را از بین برد.

هاآرتص با استناد به گفته‌های مقام‌های امنیتی آگاه، گزارش داد که نیروی هوایی اسرائیل ساعاتی قبل از اجرای توافق آتش‌بس میان اسرائیل و گروه جهاد اسلامی، اهدافی را در نزدیکی قبرستانی در شرق جبالیا هدف قرار داده است.

بررسی ارتش تا این لحظه نشان می‌دهد در زمان کشته شدن این کودکان، هیچ راکتی از سوی جهاد اسلامی شلیک نشده اما ارتش اسرائیل در حال بمباران نوار غزه بوده است.

بر اساس اعلام خبرگزاری فرانسه، در درگیری اخیر میان اسرائیل و جهاد اسلامی که با میانجیگری مصر به پایان رسید، دست‌کم ۴۹ فلسطینی، از جمله شبه‌نظامیان، غیرنظامیان و کودکان کشته شدند.

در واکنش به گزارش روزنامه هاآرتص، ارتش اسرائیل اعلام کرد که به اهداف نظامی متعلق به جهاد اسلامی در نوار غزه حمله کرده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که به عنوان بخشی از فعالیت خود، «تمام تلاش‌های منطقی را برای کاهش هر گونه آسیب به غیرنظامیان و اموال آن‌ها تا حد امکان انجام داده است.»

همچنین تأکید شد که ارتش در حال بررسی اقدامات خود در جریان «عملیات سپیده‌دم» و نتایج آن است.

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید