اعتراض‌ها به بی‌کفایتی حکومت در شهرکرد در پی قطع چند روزه آب

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

اهالی شهرکرد در اعتراض به قطع بیش از یک هفته‌ای آب آشامیدنی، مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع کردند و خطاب‌ به مقام‌ها شعارهایی از جمله «‌بی‌شرف بی‌شرف» سر دادند. شهرکرد از مناطق پرآب در ایران بوده است که به دلیل بی‌کفایتی در مدیریت منابع، اکنون گرفتار کم‌آبی‌ شده است.

بر اساس گزارش‌ها، تصاویر و فیلم‌های ارسال شده به ایران‌اینترنشنال، معترضان به قطع آب آشامیدنی در شهرکرد روز سه‌شنبه ۲۵ مرداد در تجمع خود مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری همچنین شعارهایی از جمله «‌مرگ بر استاندار»، «مرگ بر رئیسی» و «‌ننگ ما ننگ ما دولت الدنگ ما» سر دادند.

این اعتراضات در حالی است که روز دوشنبه با گذشت یک هفته از قطع آب در شهرکرد، احمد راستینه، نماینده این شهر در مجلس گفت امیدوار است «ظرف امروز و فردا بخشی از مشکلات برطرف شود».

او به خبرگزاری ایسنا گفت: «مشکل اصلی این بود که شرکت آبفا طی هفت سالی که خط انتقال آب کوهرنگ فعال بود، متأسفانه یک تصفیه‌خانه برای مرکز استان پیش‌بینی نکرد.»

دو روز پیش، خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به ادامه بحران قطع آب در شهرکرد پس از سیل اخیر، نوشت: «مردم این روزها برای آب شرب خود قمقمه به دست سراغ تانکرهای سیار آب‌رسانی می‌روند.»

قبل از آن نیز قطع آب علاوه بر شهرکرد، در چهار شهر دیگر استان چهارمحال و بختیاری گزارش و دلیل آن، سیل اخیر و بالا رفتن کدورت آب اعلام شد.

خبرگزاری‌ها در ایران گزارش دادند با خارج شدن چشمه کوهرنگ از مدار آب در شهرکرد به دلیل سیل اخیر، آب این شهر و مناطق اطراف آن قطع شده و این قطعی همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل آبفای چهارمحال و بختیاری نیز گفت به دلیل سیلاب اخیر، چشمه کوهرنگ گل‌آلود شد و آب‌رسانی با تانکر انجام می‌شود.

پیشتر و همزمان با وقوع سیل در مناطق مختلفی از ایران، سرپرست اداره‌ کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت که شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا، فارسان، اردل، کوهرنگ و بخش لاران شهرستان شهرکرد درگیر سیل شدند.

همچنین رضا بابامیر ساطحی، فرماندار لردگان در چهارمحال و بختیاری از وقوع سیل در ۲۳۰ روستای این شهرستان خبر داد و گفت: «به بخش مرکزی، رودشت و منج خسارت‌های بسیاری وارد شده است.»

این اولین بار نیست که به ناکارآمدی مدیریت آب در استان چهارمحال و بختیاری اعتراض می‌شود.

در فروردین‌ ماه، گروهی از شهروندان این استان با در دست داشتن پلاکارد‌هایی از جمله با نوشته «مرگ بر مافیا»، در شهرکرد تجمع کردند و شعارهایی در اعتراض به طرح‌های انتقال آب از این استان سر دادند.

طرح تونل گلاب قرار است آب سرشاخه‌های زاینده‌رود در استان چهارمحال و بختیاری را به کاشان منتقل کند.

سال گذشته نیز زمانی که کشاورزان اصفهان در اقدامی بی‌سابقه به مدت دو هفته در بستر زاینده‌رود تحصن کردند که این اعتراضات به چهارمحال و بختیاری نیز کشیده شد.

Woman Life Freedom
چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید