سوریه: حمله اسرائیل سه کشته بر جا گذاشت؛ تکذیب کشته شدن یک فرمانده سپاه

۱۴۰۱/۵/۲۴

خبرگزاری دولتی سوریه از حملات همزمان اسرائیل علیه مواضعی در طرطوس و حومه دمشق خبر داد و گفت سه نظامی در این حملات کشته شدند؛ کانال‌های تلگرامی وابسته به سپاه پاسداران کشته شدن یکی از اعضای ارشد سپاه در این حملات را تکذیب کرده‌اند.

به نوشته خبرگزاری دولتی سانا، حملات موشکی اسرائیل ساعت ۲۰:۵۰ شامگاه یکشنبه انجام شد؛ اسرائیل به روال گذشته، درباره این خبر اظهار نظری رسمی نکرده است.

سانا به نقل از ارتش سوریه نوشت در جریان این دو حمله همزمان، چند فروند موشک از سمت جنوب شرقی بیروت به سوی حومه دمشق شلیک شد و از سمت دریا نیز موشک‌هایی به سمت جنوب طرطوس پرتاب شد.

ارتش سوریه از ساقط شدن شماری از موشک‌ها توسط پدافند هوایی خبر داده و در عین حال گفته است این حملات موجب کشته شدن سه نظامی، جراحت سه نفر دیگر و وقوع خسارات مادی شد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز با اشاره به سه کشته و دو زخمی گزارش داده مواضعی که هدف قرار گرفت پایگاه‌های مورد استفاده نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی بوده است.

به گزارش این نهاد که در لندن مستقر است، یکی از این هدف‌ها پایگاه هوایی و راداری است که در روستای ابوعفصه، در پنج کیلومتری جنوب طرطوس و در هشت کیلومتری پایگاه روسیه، واقع شده است.

بنابر همین گزارش، حملات شامگاه یکشنبه نوزدهمین حمله اسرائیل به خاک سوریه در سال جاری میلادی (۲۰۲۲) محسوب می‌شود.

برخی رسانه‌ها گزارش دادند که یکی از سه نفری که در حملات طرطوس کشته شده، از نیروهای ایران بوده است.

کانال‌های تلگرامی وابسته به سپاه پاسداران نیز خبر کشته شدن «یک سردار ارشد سپاه پاسداران در سوریه» را تکذیب کردند.

تازه‌ترین خبرها

چشم‌انداز با سیما ثابت
پوشش ویژه
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید