هلال‌احمر: دست‌کم سه نفر در سیل چهارشنبه شب فیروزکوه مصدوم شدند، عملیات امدادی ادامه دارد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

رییس جمعیت هلال احمر گفت که به دنبال وقوع دوباره سیل دست‌کم سه نفر هم در منطقه تنگه واشی مصدوم شدند، شماری از افراد گرفتار در سیل نجات یافتند و عملیات گروه‌های امدادی برای جست‌وجوی افراد آسیب‌دیده احتمالی با استفاده از سگ‌های زنده‌یاب در این منطقه ادامه دارد.

پیرحسین کولیوند افزود که در پی اطلاع از وقوع سیل در فیروزکوه و منطقه تنگه واشی و روستای کمند، گروه امداد و نجات و چهار تیم با سگ‌های زنده‌یاب به منطقه اعزام شدند و تعدادی از افراد سیل‌زده و سه نفر مصدوم در تنگه واشی با بالگرد هلال احمر به محل امن انتقال داده شدند.

کولیوند افزود که افرادی که در جریان سیل نوزدهم فیروزکوه مصدوم شده‌اند به بیمارستان انتقال یافتند.

همزمان شاهین فتحی، مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران، گفت که در پی وقوع دوباره سیل در مناطقی از شهر فیروزکوه، تنگه واشی و روستاهای نام‌آور، بادرود، طرود و کمند، عملیات‌ امدادرسانی با حضور نیروهای هلال احمر و سگ‌های زنده‌یاب ادامه دارد.

مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران با اشاره به آغاز امدادرسانی به کسانی که از عصر چهارشنبه نوزدهم مرداد ماه گرفتار سیلاب در فیروزکوه و روستاهای اطراف تنگه واشی شده‌اند، گفت که تا ساعت‌های پایانی چهارشنبه شب ۱۸ نفر با بالگرد و سه نفر توسط تیم‌های زمینی نجات یافته‌اند و اسکان اضطراری این افراد در حال انجام است.

فتحی همچنین گفت که از میان افراد نجات یافته، ۱۵ کوهنورد گرفتار در منطقه تنگه واشی بودند که با بالگرد به منطقه امن منتقل شدند.

به گزارش رسانه‌های ایران، سیل در مناطقی از شهر فیروز کوه، تنگ واشی و روستاهای اطراف در پی بارندگی شدید عصر و شامگاه چهارشنبه نوزدهم مرداد ماه رخ داده است.

پیشتر از این حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران، با اشاره به احتمال وقوع سیل در فیروزکوه و صدور هشدار نارنجی هواشناسی، از آماده‌باش در این منطقه خبر داده بود و گفته بود که عوامل امدادی و مدیریت بحران شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند و سه شعبه دیگر در آماده‌باش کامل قرار دارند.

از سوی دیگر در پی سیل روزهای ششم و هفتم مرداد ماه در فیروزکوه و روستاهای اطراف آن، استاندار تهران اعلام کرده بود که سیل منطقه حبله رود فیروزکوه ۹ فوتی، ۱۶ مفقودی و ۱۲ مصدوم داشته است.

محمد حیدری منش، فرماندار فیروزکوه، روز نوزدهم مرداد و چند ساعت پیش از وقوع دوباره سیل در این منطقه، گفت که با پایش دقیق و بررسی‌های تخصصی در خصوص تعداد افراد حاضر در حادثه سیلاب فیروزکوه عدد قطعی جانباختگان سیل فیروزکوه ۱۵ نفر است.

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید