کاخ سفید: جو بایدن درباره بازرسی از عمارت دونالد ترامپ اطلاعی نداشت

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

کرین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، گفت جو بایدن از قبل درباره بازرسی از عمارت دونالد ترامپ در ایالت فلوریدا اطلاع نداشت و تاکید کرد کاخ سفید در این زمینه دخالت نمی‌کند.

ژان پیر سه‌شنبه در نشست خبری خود خاطرنشان کرد این اقدام با مسئولیت وزارت دادگستری انجام شده و با توجه به مستقل بودن تحقیقات دادگستری، کاخ سفید در آن دخالت نمی‌کند.

در همین حال، نیویورک تایمز گزارش داد علاوه بر بازرسی از مار-ئه-لاگو عمارت ترامپ، قرار است چندین تحقیق و تفحص دیگر نیز از دونالد ترامپ صورت گیرد.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، اف‌بی‌آی به دنبال جعبه‌های حاوی اسناد و مدارک کاخ سفید است که به اقامتگاه ترامپ انتقال یافته و گفته می‌شود در بین آنها اسناد طبقه‌بندی شده هم وجود دارد.

ترامپ در بیانیه‌ای با تایید اینکه ماموران اف‌بی‌آی روز دوشنبه عمارت او را تفتیش کرده‌اند، گفت پیش از این هرگز موردی مشابه علیه روسای جمهوری آمریکا اتفاق نیفتاده و «چنین حمله‌ای فقط می‌تواند در کشورهای ورشکسته جهان سوم رخ دهد.»

او گفت: «دموکرات‌های چپ افراطی نمی‌خواهند من در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد شوم.»

ترامپ با اشاره به اینکه اقامتگاهش در فلوریدا همچنان تحت محاصره و اشغال تعداد زیادی از ماموران اف‌بی‌آی است، در بیانیه‌اش نوشت: «بعد از کار کردن و همکاری با نهادهای دولتی مرتبط، این حمله اعلام نشده به خانه‌ام نه ضروری بود و نه شایسته.»

تازه‌ترین خبرها

چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید