کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد؛ مسیر صعود ۸ به اضافه یک تیم از آسیا در جام جهانی ۲۰۲۶

۱۴۰۱/۵/۱۰

کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمن تایید سهمیه ۸ به اضافه یک تیم این قاره در جام جهانی ۲۰۲۶، شکل صعود و مسیر بازی‌های انتخابی تیم‌های آسیایی برای جام جهانی و جام ملت‌ها را اعلام کرد

به گزارش سایت AFC، در دور اول مرحله مقدماتی ۲۲ تیم، رتبه‌های ۲۶ تا ۴۷ آسیا در رده‌بندی فیفا به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می‌روند که در آن ۱۱ برنده به دور بعدی راه خواهند یافت.

دور دوم مرحله مقدماتی به طور همزمان انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا خواهد بود که ۳۶ تیم از تیم‌های ۱ تا ۲۵ آسیا در رده‌بندی فیفا و ۱۱ برنده دور اول، در ۹ گروه چهار تیمی به صورت رفت و برگشت بازی خواهند کرد و دو تیم از هر گروه و در مجموع ۱۸ تیم به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ راه خواهند یافت.

۱۸ تیمی که به صورت خودکار جواز حضور در جام ملت‌های آسیا را به دست آورده‌اند در سه گروه شش تیمی به صورت رفت و برگشت با هم رقابت می‌کنند. دو تیم برتر هر گروه (در مجموع شش تیم) مستقیم راهی جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند شد.

در مرحله نهایی انتخابی، تیم‌های سوم و چهارم هر گروه، در دو گروه سه تیمی با هم دیدار می‌کنند. در این مرحله، تیم‌های اول هر گروه مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند. تیم‌های دوم هر گروه هم به صورت پلی آف به مصاف هم می‌روند و برنده این بازی، در مسابقه پلی آف بین قاره‌ای به میدان می‌رود.

گفتنی است با توجه به شکل جدید رقابت‌های انتخابی جام جهانی، تیم ملی فوتبال ایران از مرحله دوم این رقابت‌ها کارش را برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۶ آغاز می‌کند، رقابت‌هایی که قرار است با ۴۸ تیم برگزار شود

بوم و گِل - فصل چهارم
اخبار
مرور مطبوعات

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید