سریال‌های جانشینی و بازی مرکب جزو بهترین‌ها در هفتاد و چهارمین جایزه امی شدند

۱۴۰۱/۴/۲۱

در هفتاد و چهارمین دوره جایزه امی، مجموعه تلویزیونی «جانشینی» با نامزدی در ۲۵ بخش، بیشترین تعداد نامزدی جوایز این جشنواره را به خود اختصاص داد و در مقابل «بازی مرکب» برای دریافت جایزه بهترین نمایش به رقابت می‌پردازد.

«جانشینی» یا «وراثت» از شبکه اچ‌بی‌او درباره ‌‌‌یک غول رسانه‌ای و مشکلات پیش رویش است. این مجموعه تلویزیونی در مقابل «بازی مرکب» محصول کره جنوبی است که از نتفلیکس در بخش مجموعه تلویزیونی درام جای دارند.

«بازی مرکب» که یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی خارجی منتشر شده در نتفلیکس است، داستان شرکت‌کنندگانی را روایت می‌کند که برای کسب جایزه با هم رقابت می‌کنند، که عواقب مرگباری را برای رسیدن به جایزه اصلی پشت سر می‌گذارند.

سریال‌های کمدی درام «تد لاسو» و «نیلوفر سفید» نیز هر یک با نامزدی در ۲۰ بخش در رتبه‌های بعدی بیشترین نامزدی جوایز امی در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند.

در بخش بهترین درام تلویزیونی در کنار «جانشینی» و «بازی مرکب» مجموعه‌های تلویزیونی «بهتره به سال زنگ بزنی»؛ «سرخوشی»؛ «اوزارک»؛ «جداسازی»؛ «چیزهای عجیب» و «کاپشن‌زردها» نیز جزو نامزدها معرفی شدند.

مراسم جایزه امی امسال در ۱۲ سپتامبر، ۲۱ شهریور، برگزار خواهد شد.

فرانک شرما، رییس آکادمی تلویزیون آمریکا، گفت که در سال جاری بیشترین تعداد ارسال‌ را شاهد بودند که نشانه‌ای از رونق تولید پس از تعطیلی در طول همه‌گیری کووید ۱۹ است و غالب شدن نمایش‌های تلویزیونی نشان می دهد که مخاطبان به تماشای آنلاین روی آوردند.

در این میان اچ‌بی‌او و اچ‌بی‌او مکس با ۱۴۰ عنوان نامزدی در رشته‌های مختلف و نتفلیکس با ۱۰۵ عنوان نامزدی در جایزه امی حضور داشتند.

مستند کوتاه - پیمان ژنو
چشم‌انداز با سیما ثابت
بررسی بازارها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید