مدارس و ادارات تهران و البرز به دلیل آلودگی هوا تعطیل شدند

۱۴۰۱/۴/۱۳

شاخص آلودگی هوا در تهران و برخی شهرهای اطراف آن در شبانه‌روز گذشته بین بسیار ناسالم تا خطرناک در تغییر بوده و استانداری‌های تهران و البرز از تعطیلی مدارس و ادارات این دو استان در روز دوشنبه خبر دادند.

عابد ملکی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، گفت ادارات و مراکز آموزشی در استان تهران، بجز دو شهرستان فیروزکوه و دماوند، در روز دوشنبه تعطیل هستند.

او در عین حال گفت بانک‌ها و بورس تهران در روز دوشنبه تعطیل نیستند و به فعالیت ادامه می‌دهند.

وزارت علوم از تعطیلی همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تهران در روز دوشنبه خبر داد.

با این حال دانشگاه شریف و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده‌اند امتحانات دانشجویان در روز دوشنبه و طبق برنامه برگزار خواهد شد.

استانداری البرز نیز اعلام کرد به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها و گرد و غبار، تمامی ادارات، بانک‌ها و مراکز آموزشی روز دوشنبه تعطیل خواهند بود.

شاخص آلودگی هوا در تهران در شبانه‌روز گذشته بین وضعیت‌های «بسیار ناسالم» و «خطرناک» در تغییر بود و حتی نیمه‌شب یکشنبه نیز روی عدد ۳۹۵ یعنی شرایط خطرناک قرار داشت.

روز یکشنبه یحیی صالح طبری، رییس اورژانس تهران، با اشاره به افزایش آلودگی هوا در پایتخت اعلام کرد نیروهای اورژانس در هفت میدان مستقر می‌شوند.

شاخص کیفیت هوای تهران در سه ماه گذشته چندین بار در وضعیت «خطرناک» قرار گرفته است.

علاوه بر آلودگی ناشی از سوزاندن مازوت و سوخت خودروها، در ماه‌های اخیر نیز پدیده گرد و غبار و ریزگردها نیز به عنوان یکی از تاثیرگذارترین آلاینده‌ها گزارش شده است.

خبر ورزشی
جهان‌نما
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید