فرمانده سپاه پاسداران: دشمن نتوانسته به اعماق نقاط مختلف نیروهای مسلح راه یابد

۱۴۰۱/۴/۹

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران گفت حفاظت اطلاعات این نهاد درگیر «یک رویارویی مستقیم با همه سرویس‌های مجرب و کارآزموده اطلاعاتی و امنیتی» است که بسیاری از رژیم‌ها را فروپاشانده‌اند.

سلامی در مراسم معارفه رییس جدید سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران تأکید کرد که به دلیل تلاش‌های حفاظت اطلاعات، «دشمن» نتوانسته «به اعماق نقاط مختلف نیروهای مسلح» راه یابد.

او گفت: «حفاظت اطلاعات ما درگیر یک رویارویی مستقیم با همه سرویس‌های مجرب و کارآزموده اطلاعاتی و امنیتی استکبار است که فروپاشی رژیم‌های بسیاری را در کارنامه پلید خود دارند و در این راه از ابزارهای پیچیده و تکنیک‎‌های مبتکرانه، متغیر و دائما نو شونده برخوردارند.»

این سخنان در حالی بیان شده که در سال‌های اخیر گزارش‌های مختلفی درباره بازداشت برخی فرماندهان سپاه پاسداران به اتهام جاسوسی برای اسرائیل منتشر شده است.

در تازه‌ترین نمونه، نیویورک‌تایمز با اشاره به نفوذ بالای اسرائیل در دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی، به نقل از مقام‌های ایرانی گزارش داد علی نصیری، یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در ماه جاری به ظن جاسوسی برای اسرائیل بازداشت شده است.

فرمانده سپاه پاسداران در سخنان خود همچنین «نبرد اطلاعاتی» را «جاری‌ترین، مستمرترین، واقعی‌ترین و نزدیک‌ترین جنگی» خواند که جمهوری اسلامی از سال‌ها پیش در آن قرار دارد.

او مدعی شد: «حفاظت اطلاعات یکی از مؤثرترین ارکان و ساختارهای قدرتمند ما برای در هم شکستن اراده، آرزو و آبروی دشمن در عرصه جنگ اطلاعاتی است.»

در یک هفته گذشته روسای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران و همچنین سپاه «حفاظت ولی امر» که مسئولیت حفاظت از رهبر جمهوری اسلامی را بر عهده دارد، تغییر کردند.

روز دوم تیر حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه برکنار و محمد کاظمی جانشین او شد. دو روز بعد هم ابراهیم جباری، فرمانده «سپاه حفاظت ولی امر» که مسئولیت حفاظت از رهبر جمهوری اسلامی را بر عهده دارد، پس از ۱۲ سال برکنار شد و حسن مشروعی‌فر جایگزین او شد.

روز ششم تیر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، مجید خادمی را به سمت ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران منصوب کرد.

روز ۲۷ خرداد و شش روز پیش از منتشر شدن خبر رسمی برکناری طائب، شبکه کان اسرائیل گزارش کرد نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی خواستار برکناری این روحانی امنیتی به دلیل شکست عملیات سازمان اطلاعات سپاه در ترکیه علیه شهروندان اسرائیل شده‌اند.

همچنین منابع ایران اینترنشنال خبر دادند که شکست‌های متوالی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در انجام مأموریت‌های تروریستی خارج از کشور در طول زمان صداهای اعتراضی برای برکناری طائب را تقویت کردند.

با این حال فرمانده سپاه پاسداران گفت: «اسرائیل در دیواره‌های عظیم بتنی دور خود محبوس شده است و این یعنی توازن اقتدار به نفع اسلام و انقلاب اسلامی تغییر کرده است.»

یک روز پیش از این سخنان، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با اشاره به گزارش نیویورک تایمز درباره برکناری طائب به دلیل شکست در مقابل حمله‌های اسرائیل در ایران گفت: «جمهوری اسلامی، ایران را به لرزه در آورده است. رژیم اسلامی در ایران به هزینه کردن میلیاردها دلار برای ترور و سرکوب -به‌جای هزینه برای مردم ایران که لایق زندگی شرافتمندانه هستند- ادامه می‌دهد.»

اسرائیل در هفته‌های گذشته بارها از خنثی شدن طرح‌های سازمان اطلاعات سپاه پاسداران برای ترور شهروندان این کشور در ترکیه خبر داد.

خبر ۵ عصر
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید