فرماندار شیراز: شماری از نوجوانان حاضر در «تجمع هنجارشکنانه دهه نودی‌ها» را بازداشت کردیم

۱۴۰۱/۴/۳

در پی انتشار ویدیویی از تجمع نوجوانان در پیاده‌راه چمران شیراز با عنوان «تجمع دهه نودی‌ها»، فرماندار شیراز از بازداشت شماری از این نوجوانان خبر داد و گفت:حرکات این تجمع هنجارشکنانه حتی پیش از اسلام سابقه ندارد و نیروی انتظامی تعدادی از این نوجوانان را شناسایی و بازداشت کرده است.

این ویدیو که با عنوان «تجمع دهه‌ هشتادی و نودی‌ها در شیراز» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، ده‌ها نوجوانان را نشان می‌دهد که در پیاده‌راه چمران شیراز تجمع کرده‌اند که در آن نوجوانان دختر نیز بدون حجاب حضور دارند.

لطف‌الله شیبانی، فرماندار شیراز، در واکنش به این تجمع آن را «تجمع هنجارشکنانه» خواند و گفت: نیروی انتظامی به محض ابلاغ، با هماهنگی دستگاه قضایی در جهت شناسایی عوامل موثر در برگزاری این مراسم اقدام کرد و تاکنون تعدادی از آنها دستگیر و با حکم قضایی تحویل مرجع انتظامی شده‌اند.

فرماندار شیراز این نوجوانان را متهم کرد که تجمع در بلوار چمران شیراز را با «با طرح و برنامه قبلی» برگزار کرده‌اند و گفت که این برنامه برای روزهای آتی نیز برنامه‌ریزی شده بود.

شیبانی گفت که پس از بازداشت تعدادی از نوجوانان حاضر در این تجمع، تحقیقات در حال انجام است و «سرتیم» این تجمع نیز شناسایی شده و بر اساس دستور مراجع قضایی برای دستگیری او اقدام شده است.

فرماندار شیراز افزود: «حرکات نوجوانان در این تجمع هنجارشکنی دینی و مذهبی است و برخی حرکات و رفتارهای این برنامه را حتی در زمان‌ پیش از اسلام سراغ نداریم یا در ایران باستان نیز چنین صحنه‌هایی در جامعه شاهد نبوده‌ایم و این حرکات را به شدت محکوم کرده و با آن برخورد قضایی می‌کنیم.»

در همین حال حسین حقایقی، مدیرکل حوزه اجتماعی و فرهنگی استاندار فارس، نیز گفت که در تجمع نوجوانان شیرازی «کشف حجاب» انجام شده و کشف حجاب جرم آشکار است و باید با آن برخورد شود.

حقایقی افزود: به دستور وزیر کشور، قرارگاه عفاف و حجاب یک ماهی است کار خود را با جدیت در شیراز آغاز کرده اما بی‌تفاوتی‌های گذشته سبب بروز این بیماری ریشه‌ای در تن جامعه شده است که مداوای آن کار یک روز و دو روز نیست.

خبر ورزشی
اخبار
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید