معاون وزیر کشور: اتباع افغانستانی که خود را معرفی نکنند به سرعت اخراج می‌شوند

۱۴۰۱/۳/۳۰

معاون وزیر کشور ایران با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته بیش از دو میلیون اتباع افغانستانی مدارک خود را برای دریافت اقامت موقت ارائه کرده‌اند، گفت آخرین مهلت اول تیرماه است و پس از آن کسانی که مدارک خود را ارائه نکرده یا درخواست‌شان قبول نشده به سرعت اخراج خواهند شد.

مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، روز یکشنبه به خبرگزاری صداوسیما گفت در طرح سرشماری اتباع افغانستانی که از اول اردیبهشت امسال آغاز شده «تا امروز دو میلیون و ۲۷۰ هزار نفر» مدارک خود را ارائه کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه آخرین مهلت دریافت مدارک این اتباع اول تیرماه خواهد بود گفت پس از آن تمام کسانی که مراجعه نکرده‌اند به سرعت از کشور اخراج خواهند شد و ثبت‌نام کنندگان نیز «پالایش» خواهند شد.

این مقام وزارت کشور گفت به کسانی اجازه اقامت موقت داده خواهد شد که جزو کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، نخبگان علمی و همچنین «کسانی که از نظر حرفه‌ای مورد نیاز کشور هستند، که ممکن است کارگران ساده مورد نیاز در برخی استان‌ها باشند» داده خواهد شد.

به گفته او، کسانی که دارای «سوابق مجرمانه» و «تفکرات تکفیری« باشند نیز اخراج خواهند شد.

تصمیم جدید وزارت کشور ایران در حالی اعلام شده که آژانس پناهندگان سازمان ملل از وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی در افغانستان و افزایش شهروندان آواره و مهاجر این کشور خبر داده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید