تشییع نمادین «سفره خالی» در اعتراض به مرگ معیشت در ایران؛ تجمع‌ها و اعتصاب‌ها ادامه دارد

۱۴۰۱/۳/۲۹

همزمان با ادامه اعتصاب در برخی بازارها و مراکز صنعتی ایران تجمع بازنشستگان در شهرهای ایران ادامه یافت و در کرمانشاه بازنشستگان یک «سفره خالی» را تشییع کردند.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده، بازنشستگان روز یکشنبه ۲۹ خرداد، شعارهایی از جمله «دولت شش کلاسه، همین روزا خلاصه»، «‌توپ تانک فشفشه، رئیسی باید گم بشه»، «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» و «نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت» و«رزمندگان دیروز، گرسنگان امروز» سر دادند.

فیلم‌ها و تصاویری نیز از تجمع بازنشستگان در زنجان، ساری، رشت درود در استان لرستان و برخی از شهرهای استان خوزستان از جمله اهواز، شوش و شوشتر منتشر شده است.

همچنین بر اساس فیلم منتشر شده در کرمانشاه بازنشستگان یک سفره خالی را بر دست گرفته و تشییع کردند که نمادی از مرگ «معیشت خانواده» بازنشستگان است.

انداختن سفره خالی یکی از نمادهای اعتراضی سال های اخیر است و در همین حال آبداران شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با انداختن سفره خالی در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع کردند.

بازنشستگان روز شنبه و همچنین هفته گذشته نیز تجمع کرده بودند. در همین حال اعتصاب بازاریان و مراکز صنعتی که از هفته گذشته آغاز شده، در برخی از شهرهای ایران ادامه یافت و از جمله فیلم‌هایی از دومین روز اعتصابات شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان و اعتصاب مغازه‌داران خیابان عباس‌آباد اراک منتشر شده است.

روز یکشنبه همچنین گروهی از رانندگان در مقابل ساختمان اداره راهداری تهران در خیابان دمشق تجمع کردند.

کارمندان سازمان محیط زیست نیز با تجمع در محوطه این سازمان به پایین بودن دستمزدهای خود اعتراض کردند.

روز پنج‌شنبه تجمع سراسری معلمان برگزار شده بود و بیش از ۱۰۰ معلم در این تجمعات بازداشت شدند.

در همین حال روز یکشنبه خانواده‌های معلمان سقزی بازداشت شده در اعتراض به تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت آنان در مقابل دادگاه این شهر تجمع کردند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
مرور مطبوعات
تیتر اول

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید