رسانه‌های اسرائیلی: آنکارا به تهران در مورد عملیات علیه اسرائیلی‌ها در ترکیه هشدار داد

۱۴۰۱/۳/۲۶

در پی هشدار اسرئیل به شهروندان این کشور برای سفر به ترکیه، کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش کرد آنکارا به جمهوری اسلامی هشدار داده اجازه نخواهد داد خاک ترکیه را به محلی برای عملیات خود علیه اسرائیل بدل کند.

به گزارش کانال ۱۲، ترکیه همچنین از اسرائیل خواسته هشدار سفر به این کشور را برای شهروندان خود متوقف کند.

همزمان، خاخام ارشد ترکیه، اسحاق هالِوا، در مصاحبه‌ای با روزنامه جروزالم پست، از شهروندان اسرائیلی خواست نگران نباشند و به ترکیه سفر کنند.

هالوا گفت حادثه‌ای بود و تمام شد و اسرائیل نیز به درستی در آن زمان به شهروندانش درباره سفر به ترکیه هشدار داد.

کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل هم گزارش داد تا زمانی که اعضای گروهی که قصد دارند به شهروندان اسرائیلی آسیب برسانند در ترکیه بازداشت نشوند، هشدار سفر به این کشور پابرجا خواهد بود.

اینها در حالی است که تنها کمتر از پنج درصد از شهروندان اسرائیلی بلیت‌های پرواز خود به ترکیه را باطل کرده یا اگر در ترکیه بوده‌اند، کوشیده‌اند زودتر به اسرائیل بازگردند.

پروازها به مقصد ترکیه از اسرائیل در حال حاضر تا ۹۰ درصد ظرفیتشان پر هستند.

چند روز پیش، یک مقام امنیتی اسرائیل از بازداشت چند نفر به ظن ارتباط با سپاه و برنامه‌ریزی علیه اهداف اسرائیلی در ترکیه خبر داد.

همزمان یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل، به شهروندان این کشور توصیه کرد اگر قصد سفر به ترکیه دارند، آن را لغو کنند زیرا «این یک خطر واقعی و فوری است.»

پیش از آن، رادیوی ملی اسرائیل به نقل از مقام‌های امنیتی این کشور اعلام کرد حدود یک ماه پیش، تلاش جمهوری اسلامی برای آسیب رساندن به اهداف اسرائیلی در خاک ترکیه خنثی شد.

نگرانی اسرائیل از حمله به اهدافش در خاک ترکیه به ویژه پس از کشته شدن حسن صیاد خدایی، سرهنگ نیروی قدس سپاه، بار دیگر افزایش یافته است.

چندی پیش، روزنامه هاآرتص در گزارشی تحلیلی نوشت برخلاف تیم‌های قبلی ایران که در تلاش برای هدف قرار دادن دیپلمات‌ها و بازرگانان اسرائیلی در ترکیه بودند، این بار آنها به دنبال حمله به گردشگران و شهروندان عادی اسرائیل هستند.

پربیننده‌ترین‌ها

امروز
قصه مردم
اخبار ۲۳

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید