حمایت شورای کارگران پیمانی نفت و دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان از فراخوان تجمع معلمان

۱۴۰۱/۳/۲۵

همزمان با ادامه بازداشت معلمان، شورای سازماندهی کارگران پیمانی نفت و دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان با انتشار بیانیه‌هایی از فراخوان تجمع سراسری معلمان در روز پنج‌شنبه ۲۶ خرداد حمایت کردند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به ادامه بازداشت و احضار معلمان و فعالان صنفی از معلمان خواسته است فردا (پنج‌شنبه ۲۶ خرداد)، مقابل اداره آموزش و پرورش در استان‌های مختلف تجمع کنند.

قرار است معلمان در تهران در مقابل مجلس جمع شوند.

دست‌کم ۱۸ معلم در یک ماه اخیر بازداشت شده‌اند و روند احضار و بازداشت معلمان ادامه دارد. در یکی از آخرین موارد بازداشت معلمان، رضا مرادی، عضو هیأت مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان، روز سه‌شنبه ۲۴ خرداد مقابل خانه خود در سنندج بازداشت شد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان پیش از این در بیانیه‌ای هشدار داد روند انسداد کنونی، نه تنها راه‌حلی برای کمترین گشایش در وضعیت پیچیده و دشوار کنونی نیست، بلکه به افزایش اعتراضات و دامنه‌ آن منجر خواهد شد.

این شورا در فراخوان خود برای تجمع روز پنج‌شنبه نیز اعلام کرد: «چه کسانی امنیت ملی و آسایش جامعه را به خطر می‌اندازند؟ معلمان تلاشگر و کنشگران شریف یا غارت‌گران اموال مردم؟»

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان همچنین با اشاره به اتهام‌های وارد شده از سوی صدا و سیما و خبرگزاری‌های وابسته به سپاه پاسداران به معلمان، خواستار برگزار شدن دادگاه فعالان صنفی به صورت علنی شد.

در بیانیه فراخوان تجمع روز پنج‌شنبه معلمان همچنین تأکید شد که دولت با وجود وعده‌های قبلی، قانون رتبه‌بندی معلمان را هنوز اجرا نکرده است.

در روزهای گذشته شورای هماهنگی معلمان در نامه‌ای به سازمان جهانی کار از هیأت‌های شرکت‌کننده در اجلاس سالانه این سازمان خواست نمایندگان جمهوری اسلامی را به‌ دلیل سرکوب دائم تشکل‌ها و فعالان صنفی، از هیأت مدیره سازمان جهانی کار اخراج کنند.

پربیننده‌ترین‌ها

قصه مردم
جهان‌نما
خبر ۵ عصر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید