نخست‌وزیر اسرائیل: ایران به‌زودی به بمب اتمی می‌رسد، مگر اینکه غرب مقابل این رژيم بایستد

۱۴۰۱/۳/۲۲

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در گفت‌وگو با روزنامه تلگراف با هشدار نسبت به اینکه ایران به‌طور خطرناکی به تکمیل برنامه تسلیحات هسته‌ای خود نزدیک شده، گفت: ایران به‌زودی دستش به بمب اتمی خواهد رسید، مگر اینکه غرب مقابل این رژيم بایستد.

بنت در این مصاحبه گفت: «جهان باید موضعی سخت‌گیرانه اتخاذ کند و به رژیم اسلامی ایران بگوید که نمی تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.»

نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد: تا جهان برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نکند، برنامه‌هسته‌ای ایران متوقف نخواهد شد.

تلگراف همچنین به نقل از منابع آگاه در دولت بریتانیا گزارش داد که غرب به نقطه‌ای رسیده که دیگر نمی‌تواند به ادعای ایران مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای این کشور اعتماد کند.

در همین حال، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز شنبه در تماس با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، با تاکید بر اهمیت ادامه مذاکرات وین، دیپلماسی را بهترین راه برای حل اختلاف‌های موجود درباره برنامه هسته‌ای ایران دانست.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در هفته جاری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی و آمریکا را مبنی بر لزوم پاسخگویی فوری ایران به سوالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره سه سایت مشکوک، با اکثریت قاطع تصویب کرد.

قطعنامه شورای حکام از ناشناخته ماندن آثار اورانیوم در سایت‌های اعلام نشده به دلیل همکاری ناکافی ایران عمیقا ابراز نگرانی کرد و از جمهوری اسلامی خواست که «بدون تعلل» با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تعامل داشته باشد.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
امروز
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید