سازمان خبات ایران، جمهوری اسلامی را به سوءقصد علیه یکی از اعضای خود در اربیل عراق متهم کرد

۱۴۰۱/۳/۱۷

شورش حاجی، عضو کمیته مرکزی سازمان خبات کردستان ایران به ایران اینترنشنال گفت جمهوری اسلامی عامل اصلی سوءقصد علیه اکبر سنجابی، یکی از اعضای این سازمان است.

حاجی در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال تأیید کرد اکبر سنجابی از اعضای فعال سازمان خبات کردستان ایران، از سازمان‌های مخالف جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۱۶ خرداد در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق از طریق بمبی که به ماشینش متصل شدە بود، هدف حمله قرار گرفت.

او ضمن تروریستی خواندن این اقدام، جمهوری اسلامی را عامل اصلی انجام این ترور خواند و از نهادهای امنیتی اقلیم کردستان عراق خواست تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با چگونگی رخداد آن صورت دهند.

روز دوشنبه سازمان ضد تروریسم اقلیم کردستان در بیانیه‌ای تأیید کرد یک عضو سازمان خبات کردستان ایران، ساکن اربیل، از طریق بمبی که به ماشینش متصل شده، هدف قرار گرفته و زخمی شده است.

هنوز هیچ فرد، گروه یا سازمانی رسما مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

وب‌سایت‌های حقوق بشری کردستان نوشتند این سوءقصد در نزدیکی مقر سازمان خبات ایران در اربیل صورت گرفت و اکبر سنجابی از ناحیه پا به شدت مجروح و به ‌یکی از مراکز درمانی اربیل منتقل شد.

بر اساس این گزارش، سنجابی که حدودا ۵۰ ساله است، پیشتر به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران به حبس ابد محکوم شده و پس از چند سال و در حالی که با وثیقه به مرخصی اعزام شده بود، زادگاهش را ترک و به اقلیم کُردستان مهاجرت کرده است.

طی سال‌های گذشته فعالان سیاسی کُرد ایرانی بارها در شهرهای اقلیم کردستان عراق هدف سوءقصد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند و تعدادی از آنان در این حملات کشته شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
تیتر اول
قدرت کلمات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید