سناتورهای کنگره به ایران‌اینترنشنال: رابرت مالی از مذاکرات وین ارزیابی صادقانه ارائه دهد

۱۴۰۱/۳/۴

سناتورهای کنگره در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال تاکید کردند که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، باید ارزیابی صادقانه‌ای از مذاکرات وین ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکرده و رفتارهای بی‌ثبات‌کننده خود را متوقف می‌کند‌.

کریس مورفی، سناتور دموکرات، به آرش علایی از ایران‌اینترنشنال گفت: «در نشست کمیته روابط خارجی سنا از رابرت مالی می‌خواهم که یک ارزیابی صادقانه از وضعیت مذاکرات وین ارائه دهد و مشخص کند که چرا دیپلماسی تنها مسیر ممکن برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.»

او افزود: «آمریکا و متحدانش نباید در کشتن افراد نقش داشته باشند. اگر می‌خواهید با کشوری بجنگید، با آنها وارد جنگ شوید. اما کشتن افراد با انگیزه‌های سیاسی ما را در خطر می‌اندازد و این برای یک کشور دموکراتیک رویه خوبی نیست.»

ریک اسکات، سناتور جمهوری‌خواه، نیز به ایران اینترنشنال گفت: «امیدوارم از رابرت مالی در جلسه کمیته روابط خارجی سنا بشنوم که ایران کشوری نیست که بتوان با آن کار و تجارت کرد چرا که ایران هنوز می‌خواهد اسرائیل را نابود کند، شهروندان آمریکایی را تهدید می‌کند و فقط دنبال ایجاد بی‌ثباتی است.»

از سوی دیگر، تامی توبرویل، سناتور جمهوری‌خواه، به ایران اینترنشنال گفت: «با این توافق احیای برجام که روسیه آن را مذاکره کرده موافق نیستم. ما هرگز به ایران اجازه دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای نمی‌دهیم. باید برای جلوگیری از این توافق هرکاری که می‌توانیم انجام دهیم.»

کوری بروکر، سناتور دموکرات، نیز در پاسخ به پرسش ایران‌اینترنشنال مبنی بر اینکه درصورت شکست دیپلماسی آیا تقابل با ایران تنها گزینه ممکن است گفت: «هم‌اکنون ایران و آمریکا از طریق تحریم‌ها در حال تقابل هستند. نمی‌توانیم به ایران اجازه دهیم اینچنین به حمایت از تروریسم دولتی ادامه دهد.»

بررسی بازارها
امروز
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید