نخست‌وزیر استان بریتیش کلمبیا:تصمیم‌ درباره بازی با تیم فوتبال ایران با تیم ملی کانادا است

۱۴۰۱/۲/۳۰

جان هورگان، نخست‌وزیر استان بریتیش کلمبیای کانادا، گفت تصمیم‌گیری برای برگزاری یا عدم برگزاری بازی دوستانه فوتبال با تیم ملی ایران در شهر ونکوور با تیم ملی کانادا است.

نخست‌وزیر استان بریتیش کلمبیا خاطرنشان کرد که برگزاری این بازی برای خانواده‌هایی که عزیزان خود را در شلیک موشک‌های سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی از دست داده‌اند، شرایط سختی ایجاد می‌کند.

در همین حال، کندی استوارت، شهردار ونکوور، تاکید کرد تا زمانی‌که سپاه پاسداران به خانواده‌های قربانیان سرنگونی هواپیمای اوکراینی پاسخ ندهد، نباید ونکوور میزبان بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا باشد.

شهردار ونکوور پنج‌شنبه ضمن ابراز همبستگی با خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمایی اوکراینی گفت: «مسابقه زیبا باید ما را کنار یکدیگیر جمع کند، اما تا زمانی که همسایه‌های ایرانی ما از سپاه پاسداران پاسخی دریافت نکردند، نباید از بازی دوستانه فوتبال میزبانی کنیم.»

انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی در بیانیه‌ای خواستار لغو بازی تیم‌های دو کشور شده است.

پیش‌تر نیز جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، گفته بود با توجه به باز بودن پرونده سرنگونی هواپیمای اوکراینی، فکر نمی‌کند برگزاری بازی بین تیم‌های ملی ایران و کانادا ایده خوبی باشد.

با وجود اعتراضات گسترده به برگزاری بازی تیم‌های ایران و کانادا، تیم ملی فوتبال کانادا روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود برنامه این تیم برای بازی دوستانه با تیم ملی ایران پا برجاست و خاطرنشان کرد: «به قدرت ورزش در کنار هم آوردن افراد با پیش‌زمینه‌ها و عقاید سیاسی مختلف اعتقاد داریم.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
انسان، زمین، فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید