مهدی طائب: قالیباف برای امور تدارکاتی سپاه قدس با خانواده به ترکیه سفر می‌کرد

جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۱۶

بر اساس یک فایل صوتی که به دست ایران اینترنشنال رسیده، مهدی طائب، رییس قرارگاه عمار و برادر رییس سازمان اطلاعات سپاه، از سفرهای قبلی محمد باقر قالیباف به ترکیه در همکاری با سپاه قدس خبر داد و افشای سفر اخیر خانواده او را به برادر داماد ابراهیم رئیسی نسبت داد.

در این فایل صوتی، مهدی طائب در یک جمع خصوصی تایید می‌کند که قالیباف پیش از این به همراه خانواده سفرهایی به ترکیه داشته و این سفرها مرتبط با امور پشتیبانی از قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران بوده است.

پیش از این حامیان قالیباف او را یکی از نزدیک‌ترین افراد به قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، معرفی کرده‌اند اما گزارشی درباره سفرهای قالیباف به خارج از کشور در همکاری با این نیرو منتشر نشده بود.

مهدی طائب در این فایل صوتی همچنین می‌گوید که افشای سفر قالیباف به ترکیه توسط میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی، انجام شده و «مطمئن نیستیم که وزارت اطلاعات در این باره نقشی داشته» است.

او همچنین می‌گوید که خانواده قالیباف در سفر اخیر خود ابتدا به سوریه رفت و سپس از آنجا به ترکیه سفر کرده بودند.

پیش از این نیز برخی از تحلیلگران افشای خبر سفر خانواده قالیباف به ترکیه را به نزدیکان ابراهیم رئیسی و نهادهای امنیتی نسبت داده بودند.

محمود رضوی، مشاور محمدباقر قالیباف، نیز افشای خبرهای این سفر را «پروژه‌ای امنیتی» و اقدام «یک نهاد امنیتی» با هدف حذف رقبای سیاسی خوانده بود.

در مقابل وحید اشتری که نخستین بار ماجرای سفر همسر، دختر و داماد قالیباف به استانبول را افشا کرد، در توییتر نوشته بود: «گاوگیجه بدی است. این بساط ریاکاری و تبعیض در زندگی‌تان را جمع کنید همه چیز حل می‌شود.»

مهدی طائب در این فایل صوتی به دفاع از قالیباف پرداخته و می‌گوید عدالتخواهان، جبهه پایداری، حامیان احمدی‌نژاد، و اصلاح‌طلبان دست به دست هم داده‌اند که قالیباف بار دیگر رییس مجلس نشود.

انتخابات هیات رییسه مجلس هر سال در خردادماه برگزار می‌شود و رییس و اعضای هیات رییسه برای یک سال انتخاب می‌شوند.

مهدی طائب در این جمع خصوصی همچنین می‌گوید که علی خامنه‌ای در پاسخ به نامه علیرضا زاکانی «دستخط داد» که صلاح در ریاست قالیباف بر مجلس است و منظور خامنه‌ای از «مدیر جهادی» برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم شخص قالیباف بود.

از علیرضا زاکانی به عنوان یکی از نامزدهای ریاست مجلس یازدهم نام برده می شد، اما او در نهایت نامزد نشد.

مهدی طائب در این فایل صوتی همچنین تایید می‌کند که حمله به مواضع ترکیه در عراق کار جمهوری اسلامی است.

او در پاسخ به یکی از حاضران که می‌گوید عراق به مواضع ترکیه حمله کرد می‌گوید: «عراق نیست که، ما هستیم.»

این اظهارات تایید کننده گزارش اخیر پنتاگون محسوب می‌شود. بازرس کل پنتاگون در گزارش خود به هماهنگی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران و شبه‌نظامیان کرد برای حمله به مواضع ارتش ترکیه در شمال عراق اشاره کرده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید