مشاور پیشین وزارت خارجه آمریکا: چرا به پرستویی، حامی سلیمانی ویزای آمریکا داده شده است؟

۱۴۰۱/۲/۱۰

گابریل نورونها، مشاور ویژه پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، با اشاره به حضور پرویز پرستویی در آمریکا، از کنگره خواست روند ارائه ویزا از سوی وزارت خارجه ایالات‌متحده را بررسی کند.

نورونها با مطرح کردن این پرسش که چرا وزارت خارجه آمریکا به پروز پرستویی یکی از حامیان سلیمانی و توجیه‌گر تروریست ایران ویزا داده است، گفت: کنگره باید شدیدا فرایند بازرسی وزارت خارجه و وزارت امنیت آمریکا را بررسی کند.

سام رجبی فعال مخالف جمهوری اسلامی ویدیویی از مواجهه خود با پرویز پرستویی در آمریکا منتشر کرده که نشان می‌دهد این بازیگر در پاسخ به سوالی درباره رابطه‌اش با قاسم سلیمانی، با عصبانیت روی مچ دست رجبی می‌زند و گوشی تلفن او را به زمین پرت می‌کند.

از سوی دیگر، حضور پرویز پرستویی در مراسم اکران مستند «هزار و یک روز» ساخته حبیب احمدزاده در آمریکا با اعتراضات و واکنش های گسترده‌ای همراه شده است.

پرویز پرستویی در واکنش به حاشیه‌های حضورش در آمریکا، در پیامی ویدیویی در صفحه اینستاگرامش گفت: پنج شش نفر آدم‌ با پرچم‌های خودشان جلوی سینماها آمدند و با فحاشی مانع ورود آدم‌ها به سینما شدند و این اتفاق در یک شهر دیگر هم تکرار شد.

پرستویی گفت او به دعوت سازمان کد پینک برای اکراین یک فیلم حامی صلح و گفت‌وگو درباره آن به آمریکا سفر کرده است.

سازمان کد پینک که خود را مجموعه‌ای از زنان حامی صلح معرفی می‌کند، پیش‌تر به دلیل ارتباطاتش با جمهوری اسلامی و سفر گروهی از مقام‌های آن به ایران و دیدار آنها با مقام‌هایی از جمله جواد ظریف، وزیر خارجه پیشین ایران، در سال ۲۰۱۹ مورد انتقاد قرار گرفته بود.

در همین حال، روزنامه جوان، وابسته به سپاه پاسداران، با انتشار عکسی از پرویز پرستویی در کنار قاسم سلیمانی، این بازیگر را «بادیگارد با غیرت» خواند.

گفت‌وگوی ویژه
تاریخ شفاهی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید