ارتش اسرائیل یک سایت زیرزمینی تولید موتور راکت در غزه را هدف قرار داد

۱۴۰۱/۲/۱

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در پاسخ به حمله‌ راکتی چهارشنبه شب از غزه، به سایت زیرزمینی تولید موتورهای راکت در غزه حمله کرده است و این حمله به طور قابل توجهی توانایی‌ تولید راکت در غزه را مختل می‌کند. ارتش اسرائیل افزود: ما حماس را مسئول تمام فعالیت‌های تروریستی از غزه می‌دانیم.

این حمله پس از آن صورت گرفت که با ادامه تنش‌ها در بیت‌المقدس شرقی، چهارشنبه شب برای دومین بار در هفته جاری از غزه به سمت اسرائیل راکت شلیک شد.

در همین ارتباط خبرگزاری فرانسه گزارش داد که ارتش اسرائیل با ۱۲ موشک به یک پایگاه حماس در غزه حمله کرده است.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، یک راکت که شامگاه چهارشنبه از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد در شهر سدروت، در جنوب اسرائیل، فرود آمد و خسارات جزیی برجای گذاشت.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در مجموع پنج راکت چهارشنبه شب از غزه به سمت اسرائیل شلیک شد اما سامانه گنبد آهنین چهار راکت را رهگیری و منهدم کرد.

پیش از اصابت این راکت، آژیر خطر در مناطقی از جنوب اسرائیل به صدا درآمد اما به نوشته رسانه‌های این کشور در جریان این حمله یک خانه و یک خودرو در شهر سدروت آسیب دیدند.

بنابر این گزارش، هیچ کس به طور مستقیم در اثر اصابت راکت پرتاب شده از غزه مجروح نشد اما چهار نفر به دلیل اضطراب و آثار غیر مستقیم این حمله تحت درمان قرار گرفتند.

در همین حال تایمز آو اسرائیل نوشت که ارتش اسرائیل تنها تایید کرده که یک راکت از منطقه تحت کنترل حماس پرتاب شده اما توضیح نداده که چرا سامانه گنبد آهنین برای رهگیری این راکت فعال نشده است.

این دومین مورد پرتاب راکت از غزه به اسرائیل در هفته جاری است. بار اول دوشنبه شب یک راکت از غزه به سمت اسرائیل شلیک شد که مقام‌های اسرائیلی گفتند پیش از فرود آمدن با استفاده از گنبد آهنین رهگیری و منهدم شده است.

ارتش اسرائیل همان شب اعلام کرد که در پاسخ، یک سایت تولید تسلیحات حماس را در غزه هدف قرار داده است.

انجام دو حمله راکتی از غزه به اسرائیل طی هفته جاری در شرایطی است که در پی موج جدید حملات تروریستی در اسرائیل، تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطینیان افزایش یافته است.

در جریان این تنش‌ها، جمعه گذشته با وقوع درگیری‌هایی در بیت‌المقدس شرقی بیش از ۱۵۰ فلسطینی زخمی شدند و ۴۰۰ نفر نیز بازداشت شدند.

سال گذشته به دنبال درگیری‌های مشابهی، گروه شبه‌نظامی حماس صدها راکت به سمت اسرائیل پرتاب کرد و اسرائیل در واکنش به این حملات، بمباران غزه را آغاز کرد. جنگ حماس و اسرائیل در سال گذشته یازده روز طول کشید.

با این حال درگیری‌ها در بیت‌المقدس شرقی که از ابتدای ماه رمضان باردیگر شدت گرفته است روز چهارشنبه نیز روز چهارشنبه نیز با وقوع درگیری‌های پراکنده‌ای بین فلسطینیان و نیروهای پلیس اسرائیل ادامه یافت و در جریان آن تعدادی از فلسطینیان اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف کردند.

با ادامه تنش‌ها در بیت‌المقدس شرقی، آمریکا و کشورهای منطقه بر ضرورت خودداری طرف‌های اسرائیلی‌ و فلسطینی‌ از افزایش بیشتر تنش‌ها تاکید کردند.

همزمان یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا قرار است این هفته با هدف کمک به کاهش تنش‌ها در بیت‌المقدس شرقی به صورت فوری به اسرائیل، فلسطین، مصر و اردن سفر کند.

بررسی بازارها
امروز
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید