ترکیه از آغاز عملیات نظامی جدید علیه مواضع کردها در شمال عراق خبر داد

۱۴۰۱/۱/۲۹

وزیر دفاع ترکیه، بامداد دوشنبه از آغاز عملیات نظامی فرامرزی این کشور با حضور نیروهای زمینی و هوایی علیه مواضع کردها در شمال عراق خبر داد.

حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه افزود که در این عملیات، تیم‌های کماندویی و نیروهای ویژه ارتش ترکیه با پشتیبانی پهپادها، بالگردهای تهاجمی و توپخانه شرکت دارند و به ویژه مناطقی چون ارتفاعات کوه متین، زاپ و آواشین باسیان را هدف قرار می‌دهند.

آکار افزود: در مناطقی که ترکیه در عملیات جدید خود حمله به آن را آغاز کرده است پناهگاه‌ها، انبارهای مهمات، مقر فرماندهی، محل تجمع و شبکه‌های تونل در حال تخریب هستند.

وزیر دفاع ترکیه اضافه کرد که عملیات ارتش ترکیه در بامداد دوشنبه پس از آن آغاز شد که دولت ترکیه مطلع شد که گروه پ ک ک قصد دارد یک حمله بزرگ را آغاز کند.

از سوی دیگر معاون رییس‌جمهور ترکیه نیز گفت: این کشور مصمم است خود علیه گروه پ ک ک و حامیان آن در داخل و خارج از مرزهای ترکیه ادامه دهد و اغلب اعضای این گروه در شمال عراق پنهان می‌‌شوند تا حملات فرامرزی در ترکیه را طراحی کنند.

پیش از این نیز ترکیه از سال ۲۰۲۰ دو عملیات مشابه با عنوان عملیات پنجه ببر و پنجه عقاب را علیه مواضع کردهای مخالف در شمال عراق اجرا کرده است.

سازمان اطلاعات ترکیه، میت، یک روز قبل از آغاز عملیات علیه مواقع کردها در شمال عراق، در بیانیه‌ای از کشتن شدن یکی از سران گروه‌های کرد در شهر درباسیه سوریه خبر داد.

بیانیه سازمان اطلاعات ترکیه از این فرد به عنوان مهمت آیدین نام برد و افزود که او سال ۲۰۰۵ از روستای کلارش در ایران به گروه پ ک ک پیوسته بود اما سال ۲۰۱۳ به سوریه رفت و در کوبانی و عفرین فعالیت می‌کرد.

اخبار
تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید