وب‌سایت اکسیوس: آمریکا از امارات به دلیل واکنش کند به حملات حوثی‌ها عذرخواهی کرد

۱۴۰۱/۱/۲۴

وب‌سایت خبری اکسیوس به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در دیدار با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، در ماه گذشته به دلیل واکنش کند ایالات متحده به حملات حوثی‌های مورد حمایت ایران علیه امارات متحده عربی عذرخواهی کرد.

از سوی دیگر، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با آکسیوس از ارائه جزییات این جلسه که در مراکش برگزار شده بود خودداری کرد، اما در عین حال خبر عذرخواهی بلینکن را رد نکرد.

یوسف العتيبه، سفیر امارات در آمریکا، ماه گذشته به آکسیوس گفته بود که دیدار بلینکن با ولیعهد ابوظبی روابط دو کشور را به مسیر درست بازگردانده است.

زمانی‌که کنت مکنزی، رییس سنتکام، در ماه فوریه به ابوظبی سفر کرده بود، ولیعهد امارات از دیدار با او خودداری کرد و دلیل این تصمیم را تاخیر ۲۲ روزه مکنزی در سفر خود به امارات عنوان کرد.

مقام‌های اماراتی همچنین از خودداری دولت بایدن از بازگرداندن دوباره حوثی‌های یمن به فهرست سازمان‌های تروریستی ناخرسند بودند که همین نارضایتی‌ها این کشور را بر آن داشت تا در رای‌گیری شورای امنیت در محکومیت حمله روسیه به اوکراین رای ممتنع بدهد.

از سوی دیگر، آمریکا نیز از سفر اخیر بشار اسد به امارات‌متحده عربی ناخشنود بود که این امر نیز تنش‌های دوجانبه را افزایش داده بود.

نگاه روز
تیتر اول
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید