دیده‌بان حقوق بشر سوریه: اسرائیل مواضع سپاه و حزب‌الله لبنان را در مصیاف سوریه بمباران کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۰

پس از اعلام دولت سوریه درباره مقابله پدافند هوایی این کشور با حملات هوایی اسرائیل در آسمان مصیاف، دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرد اهدافی که اسرائیلی‌ها هدف قرار دادند مواضع شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان بوده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز شنبه اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور با حملات «متخاصم» اسرائیل در حومه منطقه مصیاف در استان حماه در شمال‌غربی سوریه مقابله و تعدادی از موشک‌ها را منهدم کرده است.

این رسانه به نقل از یک منبع نظامی نوشت که اسرائیل حدود ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه (به وقت محلی)، از سمت شمال لبنان حملات هوایی را انجام و نقاطی را در منطقه مرکزی سوریه هدف قرار داده است.

به گفته این منبع نظامی، حملات اسرائیل تنها خسارت‌های مادی به همراه داشته است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرد که اهداف حملات اسرائیل در استان حماه، محل استقرار گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان بوده است.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل پنج موضع را شامل دانشکده علوم اداری، مرکز تحقیقات علمی «آزمایشگاه دفاعی» در منطقه الزاویه، یک مقر نظامی در روستای سویدا و یک مقر نظامی در حومه مصیاف را هدف حملات خود قرار داده است.

اصابت موشک‌های اسرائیلی به حومه غربی استان حماه، انفجار و تخریب جزیی به همراه داشته، اما تاکنون تلفات جانی گزارش نشده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نوشت آزمایشگاه دفاعی در منطقه الزاویه، مرکز نگهداری و تحقیقات توسعه موشک‌های میان برد و پهپاد‌ها است که توسط سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان اداره می‌شود.

ارتش اسرائیل تاکنون از اظهار نظر درباره حملات هوایی گزارش شده در سوریه خودداری کرده است.

حملات روز شنبه ارتش اسرائیل به خاک سوریه، هشتمین حمله این کشور از آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی محسوب می‌شود. آخرین حمله اسرائیلی‌ها به سوریه در ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۰ انجام شد.

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در این حمله هوایی منتسب به اسرائیل در حومه دمشق، دو سرهنگ سپاه پاسداران کشته شدند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
گلچین نوروزی - رستاک قسمت اول

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید