سخنگوی ارتش اسرائیل در پاسخ به ایران اینترنشنال گزارش ایرنا درباره سخنان کوچاوی را رد کرد

۱۴۰۱/۱/۲۰

سخنگوی ارتش اسرائیل در پاسخ به ایران اینترنشنال گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه رییس ستاد ارتش اسرائیل به شکست نیروهای امنیتی این کشور اذعان کرده است را رد کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل در پاسخی که اختصاصی برای ایران اینترنشنال فرستاد نوشت: «روز جمعه ارزیابی وضعیت عملیاتی ارتش اسرائیل به ریاست آویو کوچاوی، رییس ستاد کل نیروهای مسلح، برگزار شد.»

به نوشته او، رییس ستاد کل ارتش اسرائیل در این نشست بر «پیشگیری و جلوگیری از حملات تروریستی در منطقه کرانه باختری و ادامه کمک به پلیس در حفظ امنیت داخلی» تاکید کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل تاکید کرد که آویو کوچاوی در این نشست اظهار نظر دیگری درباره وضعیت امنیتی فعلی بیان نکرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، روز شنبه به نقل از المنار مدعی شد که رییس ستاد ارتش اسرائیل درباره تیراندازی اخیر در تل‌آویو گفته است: «نیروهای امنیتی اسرائیل نتوانستند اوضاع را کنترل کنند و مجری عملیات به راحتی توانست از محل حادثه متواری شود».

ایرنا مدعی شد آویو کوچاوی گفته است: «ما پیشتر نگران سوار شدن در اتوبوس بودیم، اما اکنون می‌ترسیم در خیابان‌ها راه برویم.»

گزارش ایرنا در حالی منتشر شده که عامل تیراندازی شامگاه پنجشنبه در تل‌آویو، ساعاتی بعد توسط ماموران کشته شد.

این تیراندازی در خیابان دزنگوف، یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های تل‌آویو و منطقه‌ای مملو از رستوران‌ و بار، صورت گرفت و دو کشته و ۱۵ مجروح برجای گذاشت.

حمله شامگاه پنجشنبه در تل‌آویو جدیدترین مورد از موج حملات مرگباری است که از ماه گذشته تاکنون در چند نقطه اسرائیل رخ داده و به کشته شدن ۱۱ نفر منجر شده است.

تازه‌ترین خبرها

اخبار و اخبار ورزشی
چهره‌ها - سوئیس
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید