واکنش معاون وزیر ورزش به اتفاقات مشهد: مسئول اول و آخر آن اتفاقات فدراسیون فوتبال است

۱۴۰۱/۱/۱۳

کلهر، معاون وزیر ورزش در واکنش به حواشی دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان در صفحه شخصی خود نوشت: گاهی اقداماتی می‌شود که در حیطه شما نیست، اما به عنوان یک مسئول باید پاسخگو بود. در بازی ایران و عراق در حد توان‌ تلاش کردم، اما در بازی اخیر، پیگیری ما چاره ساز نشد؛ عذرخواهم.

سینا کلهر نوشت: ماجرای مشهد در نتیجه برآورد اشتباه و عدم پیش بینی درست فدراسیون فوتبال اتفاق افتاده و مسوول اول و آخر همه ماجراهای مشهد فدراسیون فوتبال است. فدراسیون در اوج موج ششم کرونا مشهد را میزبان اعلام می کند. چرا؟ فکر می کنند بازی بدون تماشاگر خواهد بود و از برگزاری مسابقات در مشهد می تواند بهره های فرهنگی و سیاسی برد.

وی افزود: چرا هیچکسی با این تصمیم مخالفت نکرد. واقعیت این است که فدراسیون فوتبال خودش را تافته جدا بافته می داند و خدا را بنده نیست. در نتیجه خودش تصمیم گرفته و خودش عمل می کند. چه برسد که در این مورد جز معدود اعتراضی، مخالفت جدی هم نبوده است. آیا فکر نمی کردند که ممکن است که شرایط تغییر کند؟ خیر. تصمیم ها معمولا روزمره و کوتاه مدت گرفته می شود و احتمالا فدراسیون فوتبال فکر می کرده که حتی اگر به خاطر کرونا هم مجوز ندهند از ترس حضور بانوان در ورزشگاه مشهد حتما مخالفت خواهد کرد.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: زمان می گذرد و از قضا موج کرونا فروکش می کند و محدودیت ها برداشته می شود. فدراسیون فوتبال همچنان اصرار بر برگزاری مسابقه بدون تماشاگر دارد ولی ستاد کرونا حاضر نمی شود تا مسوولیت عدم مجوز را برعهده بگیرد و مجوز هشت هزار تماشاگر را صادر می کند. آیا نمی شد ستاد کرونا مجوز ندهد؟ می شد. پس چرا صادر کرد؟ احتمالا برای حفظ اعتبار ستاد که تصمیم هایش منطقی و با دلیل است. با صدور مجوز بحران فدراسیون آغاز می شود. برگزاری بازی بدون تماشاگران زن خطر تعلیق دارد. در نهایت ظاهرا فدراسیون به وزارت ورزش و نهادهای تصمیم گیر اعلام می کند که فیفا به دلیل فقدان زیرساخت های لازم با عدم حضور بانوان در ورزشگاه موافقت کرده است. آیا فدراسیون درست گفته است؟ جواب این سوال را فقط فدراسیون و فیفا می دانند. اما به نظر من فدراسیون گفته فیفا موافقت خواهد کرد و مشکلی نیست.

وی اضافه کرد: حرف فدراسیون باعث می شود تا زمان از دست برود و روز بازی برسد. در اینجا اتفاقاتی می افتد که نتیجه آن حضور زنان در درب های ورزشگاه است. بخشی از زنان حاضر کارت دعوت داشته اند! حضور زنان و بخش زیادی از تماشاگران بدون بلیت باعث می شود یگان ویژه با شرایط بحرانی در مدیریت صحنه مواجه شود تا آنچه نباید پیش می آمد بشود. در اینجا آشپز دو تا می شود. فدراسیون و یگان ویژه و نتیحه دو آشپز هم معلوم است.

کلهر در پایان نوشت: ساختار حقوقی فدراسیون ها در کشور شبیه پادشاهی های مشروطه خودمختار است. نمی گویم جمهوری خودمختار. چون بیشتر پادشاهی مشروطه است تا جمهوری. هر فدراسیونی به تجربه دریافته است هر جایی که بتواند از عامل خارجی برای محدود کردن قدرت حکمرانی نظام استفاده می کند. ساختار تصمیم گیری در ورزش به صورت خاص فوتبال اشکال اساسی درد و تا زمانی که وضعیت حقوقی فدراسیون ها بر این منوال باشد این اتفاقات تکرار خواهد شد.

پربیننده‌ترین‌ها

پنجره
اخبار
مرور مطبوعات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید