سفیر آمریکا در اسرائیل: حتی در صورت حصول توافق اتمی، دست اسرائیل در مقابل ایران بسته نیست

۱۴۰۱/۱/۱۲

تام نایدز، سفیر آمریکا در اسرائیل، گفت که حتی در صورت حصول توافق اتمی، دست اسرائیل بسته نیست و این کشور می تواند هر اقدامی را برای دفاع از خود در برابر ایران انجام دهد.

نایدز شامگاه پنجشنبه در مصاحبه‌هایی با رسانه‌های اسرائیلی تاکید کرد که آمریکا هیچ محدودیتی برای اقدامات اسرائیل علیه جمهوری اسلامی نخواهد گذاشت.

او در مصاحبه با تلویزیون کانال ۱۲ اسرائیل گفت که آمریکا انتظار ندارد در صورت حصول توافق اتمی، اسرائیل دست روی دست بگذارد و این کشور می‌تواند هر اقدامی برای دفاع از خود انجام دهد.

سفیر آمریکا همچنین تاکید کرد که جو بایدن هر اقدامی را برای جلوگیری از اتمی شدن ایران انجام خواهد داد اما مسلما راه حل دیپلماتیک را ترجیح می‌دهد.

نایدز با این حال در مصاحبه با دو شبکه کانال ۱۲ و کانال ۱۳ اسرائیل از پاسخ به سوال درباره خروج احتمالی سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی طفره رفت.

سفیر آمریکا همچنین گفت که اسرائیل از جزییات مذاکرات اتمی «دقیقا مطلع است».

همزمان ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت که ایالات متحده و اسرائیل در زمینه ایران «اختلافات تاکتیکی» دارند نه «اختلاف راهبردی».

وبسایت اکسیوس پیشتر گزارش داده بود که وزیر خارجه آمریکا به مقام‌های ارشد اسرائیل گفته است جایگزین خود را برای توافق هسته‌ای با ایران اعلام کنند و نخست وزیر اسرائیل از جمهله پاسخ داده ایران در صورتی به طرف غنی‌سازی ۹۰ درصدی نمی‌رود که بداند با تحریم‌هایی در حد تحریم‌های روسیه روبه‌رو می‌شود.

خلاصه خبرها
امروز
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید