ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی مواضع حوثی‌ها را در حدیده و صنعا هدف قرار داد

۱۴۰۱/۱/۶

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از حمله به مواضع حوثی‌ها در حدیده و صنعا خبر داد.

این ائتلاف خاطرنشان کرد پهپادهایی را که حوثی‌ها از تاسیسات غیرنظامی یمن همچون فرودگاه صنعا و بندر حدیده برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی می‌فرستادند هدف قرار داده است.

این اقدام در واکنش به حمله‌های گسترده حوثی‌ها در روز جمعه به تاسیسات نفتی آرامکو در جده و سایر زیرساخت‌های غیرنظامی عربستان سعودی صورت گرفت.

پیش‌تر در روز شنبه رییس دفتر سیاسی شبه‌نظامیان حوثی اعلام کرده بود که حمله حوثی‌ها به عربستان سعودی به مدت سه روز متوقف می‌شود و گفت که این گروه برای آزاد کردن همه اسیران جنگی از جمله برادر رییس‌جمهوری یمن آماده است.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در واکنش به حمله روز گذشته حوثی‌ها به تاسیسات نفتی و غیرنظامی عربستانس سعودی نوشت: «حملات اخیر حوثی‌ها به عربستان سعودی گواه دیگری بر آن است که تجاوز منطقه‌ای ایران حد و مرز ندارد و نگرانی‌ها درباره احتمال حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی را تقویت می‌کند.»

بیل هگرتی، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی، نیز در توییتی گفت: «بایدن شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت سپاه پاسداران را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی حذف کرد، اما حمله‌های حوثی‌ها به متحدان آمریکا ادامه دارد. اکنون بایدن می‌خواهد تحریم‌های سپاه پاسداران را حذف کند. همه ما می‌دانیم که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.»

تازه‌ترین خبرها

انسان، زمین، فردا
چشم‌انداز
بررسی بازارها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید