اسرائیل: دو پهپاد ایرانی سرنگون‌شده در نزدیکی اربیل قرار بود در خاک اسرائیل منفجر شوند

۱۴۰۱/۱/۱

اسرائیل اعلام کرد دو پهپاد ایران که ماه گذشته با جت‌های جنگی آمریکا در نزدیکی اربیل رهگیری و سرنگون شدند، به سمت اسرائیل حرکت می‌کردند و قرار بود در خاک این کشور منفجر شوند.

روزنامه جروزالم پست روز دوشنبه اول فروردین به نقل از مقام‌های دفاعی اسرائیل نوشت این دو پهپاد از نوع شاهد-۱۳۶ بودند و ماه فوریه از سوی جت‌های جنگنده آمریکایی در آسمان عراق سرنگون شدند.

اعلام این خبر در حالی است که ماه گذشته، نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد دو پهپاد که به سمت اسرائیل در حرکت بودند توسط جنگنده‌های اف-۳۵آی ارتش اسرائیل در سال گذشته سرنگون شدند.

بر اساس این گزارش، یک پهپاد از جنوب به سمت اسرائیل پرواز می‌کرد و دومی از شرق به سمت اسرائیل در حال حرکت بود.

ارتش اسرائیل اعلام نکرد که پهپادها دقیقا از کجا پرتاب شدند، اما افزود قطعات این پهپادها از سوی یک کشور منطقه جمع‌آوری و مستند شده و اطلاعات آن با ارتش اسرائیل به اشتراک گذاشته شد.

ارتش اسرائیل همچنین بدون نام بردن از کشور خاصی، اعلام کرد رهگیری پهپادها قبل از ورود به حریم هوایی اسرائیل و با هماهنگی کشورهای همسایه صورت گرفت.

بر اساس گزارش‌ها، مقام‌های اسرائیلی معتقدند ایران در تلاش برای قاچاق تجهیزات نظامی از طریق پهپادها به غزه است و در صورت موفقیت، ایران قصد دارد در آینده سلاح‌های مهم‌تری را به روش مشابه قاچاق کند.

جروزالم پست نوشت ایران از چهار سال پیش تاکنون پهپادهایی را به سمت اسرائیل پرتاب کرده و افزایش اقدامات تهران در این زمینه، تهدید این پهپادها را جزو پنج تهدید اصلی نیروی هوایی اسرائیل قرار داده است.

خلاصه خبرها
امروز
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید