کشته شدن دو سرهنگ سپاه در سوریه؛ ایران اسرائیل را تهدید به تلافی کرد

۱۴۰۰/۱۲/۱۸

همزمان با تایید کشته شدن دو سرهنگ سپاه پاسداران در سوریه و تهدید ایران علیه اسرائیل، علی مطهری نایب رییس پیشین مجلس گفت که روسیه دست اسرائیل را در حمله به مواضع ایران «باز گذاشته است».

خبرگزاری دولتی سوریه بامداد دوشنبه از «حمله هوایی اسرائیل» به حومه دمشق خبر داد و سپاه پاسداران شامگاه سه‌شنبه تایید کرد که در جریان این حمله دو عضو سپاه به نام‌های «احسان کربلایی‌پور» و «مرتضی سعیدنژاد» کشته‌ شده‌اند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز چهارشنبه ۱۸ اسفند گفت اقدام اسرائیل «بی مکافات» نخواهد ماند و یکی از «اهداف محور مقاومت در منطقه» پاسخگو کردن اسرائیل در قبال این گونه حملات است.

روابط عمومی سپاه پاسداران نیز در بیانیه خود تهدید کرده بود اسرائیل «تاوان این جنایت را خواهد داد».

شبکه خبری کان شامگاه سه‌شنبه گزارش داد که ارتش اسرائیل برای مقابله با حمله انتقامجویانه احتمالی ایران در شمال اسرائیل در حال آماده‌باش است.

حمله هوایی به حومه دمشق بامداد دوشنبه صورت گرفت و به گفته وبسایت‌های خبری نزدیک به مخالفان رژیم بشار اسد، در جریان این حمله یک انبار مهمات متعلق به ایران در منطقه «القطیفه» در نزدیکی دمشق و همچنین مواضعی در نزدیکی فرودگاه دمشق هدف قرار گرفت.

در همین حال علی مطهری، نایب رییس پیشین مجلس شورای اسلامی، از هماهنگی اسرائیل با روسیه در حمله به مواضع وابسته به ایران گفته است.

او در مصاحبه با وبسایت «ساعد نیوز» با اشاره به اینکه روسیه دست اسرائیل را در سوریه برای حمله به نیروهای هوادار ایران باز گذاشته و با اسرائیل هماهنگ است گفت: «احساسم این است که روسیه تا حدی در حکومت ما نفوذ کرده است و متاسفانه ما در بدنه حاکمیت افراد روس‌گرا داریم.»

پیش از این محمدجواد ظریف، وزیر خارجه پیشین ایران، در فایل صوتی افشاشده گفته بود که جان کری وزیر خارجه وقت آمریکا بیش از ۲۰۰ حمله اسرائیل به اهداف ایران را به او اطلاع داد اما نیروی قدس سپاه پاسداران در این باره اطلاعی به او نداده است.

تازه‌ترین خبرها

مرور مطبوعات
تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید